15. 6. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: MPO ČR

Zjednodušené žádosti o povolení pro původní náhradní díly

Evropská komise zveřejnila prováděcí nařízení Komise pro zjednodušené podání žádostí o povolení pro další používání látek SVHC při výrobě původních náhradních dílů nebo při opravě výrobků, které se již nevyrábějí (zveřejněno ECHA 2. 6. 2021).

15. 6. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: TZ Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Kdo bude nejlepší mladý chemik České republiky?

V úterý 15. června 2021 se uskuteční devátý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Čtyřicet nejtalentovanějších žáků, kteří postoupili do národního kola, absolvuje on-line test zaměřený na chemické znalosti. Vítěz se stane žákovským mistrem republiky v chemii.

9. 6. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ

Fit for 55

President Cefic and BASF Martin Brudermüller and Chairman of WindEurope Andreas Nauen ahead of the launch of Fit for 55 packages stressed how crucial a rapid expansion of renewable energy is in order to meet the 2050 climate targets. Martin Brudermüller also highlighted the need of policy coherence...

31. 5. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: TZ Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR

Nejlepší mladý chemik pěti krajů je z Pardubic

14. ročník regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, které pořádá Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích (SPŠCH), zná svého vítěze. Titul nejlepšího mladého chemika získal Vojtěch Tefr z pardubické ZŠ Polabiny 3.

31. 5. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: MPO ČR

Pracovní skupina na vysoké úrovni pro chemický průmysl – „Dekarbonizace chemického sektoru v ČR“

Dne 26. dubna 2021 se na Ministerstvu průmyslu a obchodu konalo pravidelné jednání Pracovní skupiny na vysoké úrovni pro chemický průmysl.

25. 5. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ

CHEMIE POMÁHÁ, A TO NEJEN ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Moravskoslezský kraj (MSK) patří mezi ekologicky velmi postižené regiony v České republice. Důvodem však není jen velká koncentrace těžkého průmyslu. Kraj je třetím nejlidnatějším v ČR a s tím souvisí i problematika odpadového hospodářství. Ročně končí na skládkách v kraji statisíce tun komunálního...

24. 5. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: VŠCHT

ORLEN Unipetrol bude vyrábět nový produkt. I díky přispění VŠCHT Praha

Největší česká petrochemická společnost začala s výstavbou jednotky na výrobu nového produktu – dicyklopentadienu. Tento kapalný uhlovodík nazývaný zkratkou DCPD bude vyráběný technologií, kterou vyvinuli výzkumní pracovníci ORLEN Unipetrolu ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v...

24. 5. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: Hospodářská komora ČR

EU 68/21 Revize nařízení REACH (chemické látky) – životní prostředí bez toxinů

Evropská komise zveřejnila k připomínkování počáteční posouzení dopadů (Inception Impact Assessments) k revizi nařízení REACH (chemické látky). K iniciativě bude později následovat veřejná konzultace v podobě podrobnějšího dotazníku.

24. 5. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: Hospodářská komora ČR

Revize právních předpisů EU o klasifikaci nebezpečnosti, označování a balení chemických látek

Evropská komise zveřejnila k připomínkování počáteční posouzení dopadů (Inception Impact Assessments) k revizi právních předpisů EU o klasifikaci nebezpečnosti, označování a balení chemických látek. K iniciativě bude později následovat veřejná konzultace v podobě podrobnějšího dotazníku.

24. 5. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: Hospodářská komora ČR

Nařízení o chemických látkách (REACH) – aktualizovaný seznam látek podléhajících omezení

Evropská komise zveřejnila k připomínkování Návrh nařízení o chemických látkách (REACH) – aktualizovaný seznam látek podléhajících omezení.

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   © 2021 SCHP ČR