2. 6. 2020 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: ČOI

Výsledky kontrol prekurzorů výbušnin

Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly zaměřené na dodržování zákona, který zakazuje uvádění některých prekurzorů výbušnin na trh. Celkem v roce 2019 provedla 183 kontrol a porušení této legislativy zjistila v 31 případech.

28. 5. 2020 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: Cefic

Europe s moment - Brussels update

Marking the end and the start of one of the new “COVID normals”, yesterday the European Commission published the proposal for a new EU budget / Recovery Package.  A new funding mechanism called Next Generation EU (€750 billion), the pandemic crisis response fund (€540 billion) and the EU core...

22. 5. 2020 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: MPO ČR

Zrychlení zavádění regulačních opatření pomocí seskupování látek s podobnou chemickou strukturou

Ve druhé zprávě o integrované regulační strategii podává ECHA přehled o pokroku v řešení problematických látek a „mapování chemického vesmíru“. Je zde doporučení úřadům a průmyslu ohledně řízení rizik chemických látek (zveřejněno ECHA 13. 5. 2020).

22. 5. 2020 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: Cebre

Komise schválila podporu na dekontaminaci bývalé rafinerie v Ostravě

Evropská komise v rámci pravidel státní pomoci schválila opatření ČR na odstranění následků znečištění životního prostředí po bývalé rafinerii OSTRAMO v Ostravě.

12. 5. 2020 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Autor: Václav Kuncl/ INISOFT Consulting s.r.o. / Zdroj: Průmyslová ekologie

Zákon o veřejném zdraví a jeho změny z pohledu podnikové ekologie

Po dlouhém schvalovacím procesu je konečně schválena změna zákona č. 258/2000 Sb. „O veřejném zdraví“ zákonem č. 205/2020 Sb. Tuto změnu očekávali všichni ekologové nebo ti, kteří mají v podnicích na starosti nakládání s chemickými látkami a směsmi (dále CHLaS).

12. 5. 2020 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Autor: SCHP ČR

Nejlepší mladí chemici pěti krajů jsou z Pardubic

13. ročník regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR, které pořádá Střední průmyslová škola chemická v Pardubicích (SPŠCH), zná své vítěze. První příčky všech soutěžních kategorií obsadily pardubické základní školy ZŠ Polabiny 3 a ZŠ Štefánikova.

23. 4. 2020 / ARCHIV ČLÁNKŮ

SCHP ČR: Nesouhlasíme s propojením obnovy průmyslu po pandemii s European Green Deal

14. dubna byla zveřejněna výzva s názvem„for Green Recovery“, k níž dal podnět Pascal Canfin, předseda Výboru pro životní prostředí Evropského parlamentu, společně s 180 zástupci z řad politiků a zástupci průmyslu, odborových organizací, nevládních organizací a expertních skupin. Cílem výzvy je...

15. 4. 2020 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Autor: Pavel Mohrmann

SCHP ČR: Spotřeba dezinfekce závratně stoupla. Je třeba jednat rychle

V době koronavirové pandemie je jedním z velmi důležitých prvků obrany dezinfekce. Její spotřeba vzrostla závratně a poptávku je třeba uspokojit. Pod koordinací Svazu chemického průmyslu České republiky na nastalou situaci velmi rychle zareagoval český chemický průmysl.

15. 4. 2020 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Autor: František Vörös – UNICRE Litvínov

První PVC z chemických recyklací na trhu

Polyvinylchlorid patří mezi nejstarší termoplasty s počátkem výroby ve třicátých letech minulého století u německé firmy IG Farben. Folie z PVC se na trh dodávaly pod obchodním označením Igelit. Dnes se již folie vyrábějí převážně z polyolefinů, avšak označení igelit se stále nesprávně užívá.

9. 4. 2020 / ARCHIV ČLÁNKŮ

Unipetrol pomáhá místním samosprávám, nemocnicím i neziskovým organizacím

Unipetrol, který je součástí kritické infrastruktury České republiky, v současné mimořádné situaci i nadále zajišťuje výrobu a dodávky pohonných hmot a dalších strategických komodit nezbytných pro fungování státu. V souvislosti s omezením šíření rizika nákazy koronavirem aktivoval krizový štáb a...

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   © 2020 SCHP ČR