21. 9. 2022 / Vzdělávání / Zdroj: ORLEN Unipetrol

Vysokoškolské vzdělávání v nejužším propojení s průmyslovou praxí

Skupina ORLEN Unipetrol dlouhodobě významně investuje rozvoje svých výrobních závodů a výzkumně-vývojových center a také do propagace chemie a zvyšování konkurenceschopnosti České republiky a krajů, ve kterých má své výrobní závody. Ve svém litvínovském závodě vybudovala unikátní školicí a tréninkové centrum pro zvyšování odborné způsobilosti nových i stávajících zaměstnanců a výuku žáků základních škol a studentů středních a vysokých škol včetně pedagogů. Jeho součástí jsou funkční zmenšené modely výrobních technologických celků i požárně bezpečnostní polygon. V něm firma seznamuje nové zaměstnance pomocí praktického výcviku s požárně bezpečnostní tematikou a podnikoví hasiči tu trénují různé druhy zásahů. Centrum včetně polygonu je otevřeno i pro externí společnosti a využít jej mohou také okolní hasičské sbory. Investice do výstavby centra dosáhla výše 50 milionů korun. Dalších 10 milionů firma investovala do požárně bezpečnostního polygonu.

Součástí litvínovského Chemparku, největšího chemického závodu v Česku, je také Univerzitní centrum, celým názvem Univerzitní centrum Litvínov VŠCHT – FS ČVUT – ORLEN Unipetrol, které vzniklo v roce 2015. Na třech bakalářských a jednom navazujícím magisterském programu v něm studuje každým rokem zhruba čtyřicet vysokoškoláků. Studentům centrum nabízí jedinečnou příležitost kombinovat teoretickou výuku s praxí a zapojit se do reálných výzkumných a vývojových projektů v kraji, ve kterém bydlí.

 

Vysokoškolské vzdělávání v nejužším propojení s průmyslovou praxí - Výukové a vzdělávací centrum VŠCHT Praha – Unipetrol (vscht.cz)
 

 

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2024 SCHP ČR