18. 10. 2019 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: MPO ČR / ECHA

Výbory ECHA přijaly stanoviska ke 2 návrhům na omezení a 15 návrhům harmonizované klasifikace a označení

SEAC přijal stanovisko k omezení polycyklických aromatických uhlovodíků v granulích a mulčích používaných jako výplňový materiál v syntetických trávnících. RAC přijal stanovisko k návrhu na omezení N,N-dimethylformamidu (DMF) - zveřejněno 24. 9. 2019.

Výbor pro socioekonomickou analýzu (SEAC) přijal své konečné stanovisko k návrhu Nizozemí na omezení osmi karcinogenních polycyklických aromatických uhlovodíků (PAH) v granulích a mulčovacích materiálech, které se používají jako výplňový materiál na syntetických travnatých plochách nebo v sypké formě na hřištích a ve sportovních aplikacích. Tyto granule a mulčovací materiál nesmí být uvedeny na trh, pokud je celkové množství uvedených polycyklických aromatických uhlovodíků v materiálech vyšší než 20 mg/kg.

RAC a SEAC podpořily návrh Itálie na omezení použití N, N-dimethylformamidu (DMF) samostatně nebo ve směsích v koncentraci rovné nebo vyšší než 0,3 %. K souhlasnému stanovisku SEAC již byla zahájena veřejná konzultace a očekává se, že konečné stanovisko přijme výbor na svém prosincovém zasedání.

Výbor RAC přijal stanoviska k 15 návrhům harmonizované klasifikace a označení, týkajícím se 12 účinných látek používaných v biocidních přípravcích nebo v přípravcích na ochranu rostlin a 3 průmyslových chemikálií.

RAC odsouhlasil 5 návrhů stanovisek k žádostem o povolení pro použití látek: oxid chromový; smola černouhelný dehet, vysokoteplotní a oktylfenol-ethoxyláty. SEAC odsouhlasil 18 návrhů stanovisek k použití sloučenin šestimocného chromu, smola černouhelný dehet vysokoteplotní a oktylfenol a nonylfenol-ethoxyláty.

Dále RAC a SEAC projednaly klíčové otázky u 27 žádostí o povolení, které obdržela ECHA v květnu 2019. Další podrobnosti jsou k dispozici v příloze této zprávy.

Konečná stanoviska budou zveřejněna na internetových stránkách výborů RAC a SEAC.

Další informace:

 

ilustrační foto/pixabay

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2023 SCHP ČR