16. 11. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ

Veletrh CPhI Worldwide 2021

Mezinárodní veletrh CPhI Worldwide 2021 se uskutečnil ve dnech 9. – 11. listopadu 2021 ve dvanácti halách výstaviště Fiera Milano v Miláně, Itálii.

Česká oficiální účast se uskutečnila za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Po dvouleté pauze způsobené celosvětovou pandemickou situací byl veletrh pořádán hybridní formou, tj. in-person a online. Veletrh byl uspořádán s akceptováním obecně platných proti pandemických opatřeních.

V rámci oficiální účasti České republiky bylo reprezentováno 10 českých firem. Jmenovitě vystavovaly následující firmy: Alven Laboratories s.r.o., APIGENEX s.r.o., AVEFLOR, a.s., BorsodChem MCHZ, s.r.o., Centrum Organické Chemie, s.r.o., Kapaji s.r.o., Lučební závody Draslovka a.s. Kolín, Scale Up Laboratory, Synthesia, a.s. a Výzkumný Ústav Organických Syntéz a.s. Navrhovatelem české oficiální účasti byl Svaz chemického průmyslu ČR, na místě zastoupený Ing. Karlem Zelinkou, ředitelem technického rozvoje společnosti Lučební závody Draslovka a.s. Kolín.

První den veletrhu proběhlo slavnostní zahájení, kterého se zúčastnili Ing. Marcel Sauer, ekonomický diplomat Velvyslanectví České republiky v Římě, Michal Bucháček, zástupce generálního konzula České republiky v Miláně, a Lucie Ferretti v zastoupení ředitele ZK CzechTrade-CzechInvest.

Druhý den veletrhu byl uspořádán workshop s Dott. Paolo Russolem, pověřeným zástupcem ředitele italské národní federace Federchimica a současně prezidentem italské asociace Aschimfarma.

Tradičním vystavovatelem na veletrhu byla společnost BorsodChem MCHZ, s.r.o., zastoupená marketingovým specialistou Ing. Václavem Kučejou, který se k veletrhu vyjádřil takto: „BorsodChem MCHZ, s.r.o. společně s dalšími českými firmami představil své produkty v rámci Českého národního stánku, který byl organizován Ministerstvem průmyslu a obchodu. Po dvou letech „vystavovatelského půstu“, který byl zapříčiněn restriktivními opatřeními z důvodu rozšíření pandemie Covid-19, se tak opět Česká republika vrací se společným stánkem na jeden z nejvýznamnějších veletrhů na poli farmaceutického a chemického průmyslu, na veletrh CPhI Worldwide 2021. Tento veletrh je určen pro odbornou veřejnost a jeho návštěvnost je obrovská - navzdory probíhající pandemické krizi navštívilo veletrh několik desítek tisíc návštěvníků z řad odborné veřejnosti a svou firmu zde prezentovalo více než 2 000 mezinárodních společností.
Naše firma se veletrhu CPhI Worldwide účastnila již po několikáté. Veletrh je pro nás velmi důležitý, a to zejména z důvodu osobního setkání se stávajícími obchodními partnery, akvizice nových klientů a představení naší společnosti široké odborné veřejnosti. Zázemí společného stánku pod záštitou MPO všem tuzemským firmám vystavujícím v rámci české národní účasti navíc umožnilo setkání se zákazníky tzv. face to face, kde se ne vždy jednalo jen o obchodní záležitosti, ale také o přátelská setkání.“

Za společnost Scale Up Laboratory, s.r.o. se vyjádřil Ing. Radim Horák, jednatel: „Je obdivuhodné, že v této komplikované době byla umožněna realizace velkolepé akce jako je veletrh CPhI Worldwide. Nejen z tohoto důvodu mnohokrát děkuji organizátorům celého veletrhu, Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky, pracovníkům české ambasády v Římě, zaměstnancům agentury Czech Trade a také společnosti MAEP s.r.o. "Symfonický orchestr" těchto subjektů nám zajistil příjemné zázemí nejen pro získání nových obchodních kontaktů z různých koutů světa, ale i pro osobní setkání se stávajícími partnery, se kterými spolupracujeme na vývojových projektech v oblasti aktivních farmaceutických ingrediencí.“

Michaela Entová, vedoucí obchodního úseku společnosti AVEFLOR, a.s., k účasti dodala: „Účast na letošním veletrhu CPHI Milano 2021 byla vítanou příležitostí, kdy jsme se opět mohli po dlouhé době setkat se svými obchodními partnery tváří v tvář. Opatření mírně ovlivnily pokles návštěvnosti veletrhu, na druhé straně bylo možné věnovat více času jednotlivým zákazníkům. Potkali jsme nové partnery a věříme, že se nám podaří navázat úzkou spoluprací na naše setkání v rámci CPHI. Zejména bychom chtěli vyzdvihnout jednání s italskou společností DELIM, se kterou plánujeme v blízké budoucnosti zahájit spolupráci v oblasti vývoje nového zdravotnického prostředku s unikátním složením. Děkujeme za  podporu MPO. Tým hostesek realizátora veletrhu nám pomohl vytvořit milé a pohodové prostředí. Uvítali bychom, pokud bychom mohli naši společnost na veletrhu prezentovat i v příštích letech v rámci oficiální účasti České republiky.“

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR