10. 11. 2022 / ARCHIV ČLÁNKŮ

V Praze odstartovala mezinárodní konference Dekarbonizace energeticky náročných průmyslových odvětví

Praha, 10. listopad 2022 – Dnes (v hotelu STAGES) v Praze odstartovala významná mezinárodní konference DEKARBONIZACE ENERGETICKY NÁROČNÝCH PRŮMYSLOVÝCH ODVĚTVÍ: VÝZVY, PŘÍLEŽITOSTI A ŘEŠENÍ. Konferenci pořádá Svaz chemického průmyslu ČR v součinnosti s Ocelářskou unií, a to v rámci českého předsednictví v Radě Evropské unie. Záštitu udělila ministerstva průmyslu a obchodu, životního prostředí, pro vědu, výzkum a inovace, pro evropské záležitosti a Akademie věd ČR. Účastníky na dálku pozdravila evropská komisařka pro energetiku EU Kadri Simson.

„Konference je určena všem zájemcům o informace k současnému legislativnímu rámci dekarbonizace a možným řešením snižování emisí skleníkových plynů. Problematika dekarbonizace energeticky náročných odvětví je pro ČR velmi aktuální a důležitá vzhledem k faktu, že ČR patří díky své struktuře průmyslu k energeticky nejnáročnějším ekonomikám v EU. Věřím, že na konferenci bude příležitost ozřejmit řadu problémů, ale i možných řešení, která pomohou zajistit budoucnost evropského průmyslu,“ uvedl Ing. Petr Cingr, prezident Svazu chemického průmyslu ČR.

Součástí dvoudenní konference jsou diskuse a prezentace o širokém spektru legislativních, environmentálních, technologických, výzkumných a vývojových aspektů dekarbonizace včetně výzev, které čekají průmyslová odvětví EU především v rámci plnění cílů Pařížské dohody z roku 2015.

„Současná energetická krize ohrožuje nejen základy české ekonomiky, ale také sociální smír. Obzvlášť dramatická je situace v energeticky náročných odvětví, která dodávají produkty tisícům firem v navazujících odvětvích od stavebnictví přes zemědělství až po strojírenství. Věříme, že i díky této konferenci se nám podaří najít rozumnou a postupnou cestu k nízkoemisní ekonomice,“ řekl Daniel Urban, předseda představenstva Ocelářské unie.

Konference se účastní české i evropské politické osobnosti, představitelé akademické sféry, zástupci průmyslu a odborníci, aby společně diskutovali o správném politickém rámci pro dekarbonizaci s ohledem na stávající řešení a technologie, jakož i budoucí inovace pro recyklaci emisí skleníkových plynů, o proveditelných a udržitelných možnostech dekarbonizace. Cílem je inspirovat a představit možnosti využití CO2 a dalších skleníkových plynů jako vstupní suroviny pro chemické a jiné průmyslové aplikace.

 

Více o KONFERENCI se dočtete ZDE: https://www.decarb2022.eu/

 

Kontakt pro novináře:
Ing. Gabriela Chroumalová
Mobil: +420 739 099 778
E-mail: sekretariat@schpcr.cz

 

 

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR