9. 2. 2022 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: ORLEN Unipetrol

Úspěšný rok 2021 pro společnost ORLEN Unipetrol Doprava: objem přepraveného zboží meziročně zvýšila o pětinu a v elektrické trakci realizovala již 59 % přeprav

Železniční dopravce ORLEN Unipetrol Doprava prožil navzdory všudypřítomné pandemii koronaviru úspěšný rok. Společnost se dokázala vyrovnat s řadou nepříznivých externích vlivů a i díky synergii s mateřskou skupinou ORLEN, která je největší společností ve střední a východní Evropě, přepravila celkem 3 166 209 tun produktů, což znamená meziroční nárůst o 20 %. Klíčový ukazatel výkonnosti zahrnující i ujetou přepravní vzdálenost vzrostl o 15 % na 1 604 350 480 hrubotunokilometrů. Rozvoj společnost zaznamenala také ve zvyšování podílu přepravy v elektrické trakci. Poměr tohoto státem podporovaného ekologického typu dopravy vzrostl o 9 % na aktuálních 59 %.

„Těší mě, že se nám podařilo vyrovnat s řadou nepříznivých situací vyvolaných pandemií, jakými byla třeba omezená propustnost hranic nebo nedostatek kvalifikovaného personálu. V průběhu loňského roku však docházelo k postupnému navyšování přepravy. Jsem optimista a očekávám, že zlepšování bude pokračovat také v letošním roce,“ uvedl Ryszard Pilch, místopředseda skupiny ORLEN Unipetrol, do které patří i společnost ORLEN Unipetrol Doprava.

Důležitou roli v rozvoji společnosti hrají investice do bezpečnosti a obnovy vozového parku. „V loňském roce jsme převzali již pátou elektrickou lokomotivu Vectron, kterou brzy doplní šestá lokomotiva. Díky tomu můžeme společně s postupující elektrifikaci tratí obsluhovat stále více lokalit a zvyšovat tak podíl přepravy realizované v závislé trakci. Spotřeba energie moderních lokomotiv Vectron je ve srovnání s tradičními dieselovými lokomotivami přibližně na poloviční úrovni. Také díky tomu jsme získali od Ministerstva dopravy České republiky zpětnou dotaci za rok 2020 ve výši 4,3 milionu korun na pokrytí nákladů spojených s nákupem a využíváním elektrické energie z obnovitelných zdrojů,“ vysvětlil Jaroslav Dvořák, jednatel společnosti ORLEN Unipetrol Doprava.

ORLEN Unipetrol Doprava disponuje 29 lokomotivami zajišťujícími tuzemskou i mezinárodní přepravu. V oblasti mezinárodní přepravy dlouhodobě funguje významná výměna zboží mezi společnostmi z mezinárodní skupiny ORLEN. Společnost dlouhodobě investuje do bezpečnosti, když postupně vybavuje svoji flotilu dieselových lokomotiv nejmodernějším evropským zabezpečovacím systémem ETCS. Celá flotila lokomotiv 753.7 „Brejlovec“ získá evropský zabezpečovací systém do konce prvního pololetí roku 2023.

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR