7. 12. 2020 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: Unipetrol

Unipetrol - změna názvu od 1.1.2021 na ORLEN UNIPETROL

Změna názvu naší skupiny je faktickým dokončením plné příslušnosti k nadnárodní skupině ORLEN, která je největší společností ve střední a východní Evropě. Skupina ORLEN působí na šesti domácích trzích v Polsku, České republice, Německu, Litvě, na Slovensku a v Kanadě. Vlastní nejmodernější integrovaná aktiva s roční zpracovatelskou kapacitou přes 35 milionů tun různých druhů ropy a prodává své produkty prostřednictvím největší sítě regionu s více než 2 800 moderními čerpacími stanicemi. Nabídka ORLEN zahrnuje více než 50 špičkových petrochemických a rafinérských produktů, které se prodávají ve více než 110 zemích na 6 kontinentech. Hodnota značky ORLEN dosahuje výše 30 miliard korun.

Skupina     ORLEN   do    Unipetrolu    vstoupila   v   roce   2005  jako   majoritní    akcionář a  v  říjnu roku 2018  se stala naším jediným, stoprocentním vlastníkem. Věřím, že nám vizuální spojení se skupinou ORLEN   přinese  další  upevnění  naší   pozice   na  českém   trhu  i  v zahraniční.   Ctíme  stejné  hodnoty            a   společně   jdeme   cestou  modernizace,   inovací  a   hledání   ekologičtějších    řešení.  Jsem  rád,  že  se při  práci  na  realizaci  našich ambiciózních  cílů   můžeme  opřít   o tak   spolehlivého a progresivního vlastníka.  
 
Můžeme teď naplno využívat jeho silnou obchodní, finanční a marketingovou pozici na světových trzích a těžit ze vzájemných synergií v oblasti výzkumu a vývoje, nákupu surovin a služeb, výroby a prodeje produktů. Nové logo ORLEN Unipetrol nám přinese nejen zjednodušení naší komunikace, ale také možnost využití mezinárodních marketingových projektů skupiny ORLEN.


Partnerstvím se skupinou ORLEN je zajištěn budoucí rozvoj skupiny Unipetrol, což je dobrá zpráva pro další rozvoj české petrochemie a celé české ekonomiky. Jen letos jsme totiž proinvestovali rekordní částku ve výši přes 10 miliard Kč. Skupina Unipetrol, od 1. ledna 2021 nově ORLEN Unipetrol, bude jako součást kritické infrastruktury České republiky i nadále zodpovědně plnit roli jednoho z pilířů české ekonomiky, významného zaměstnavatele, předního investora a významného plátce daní.


Identifikační  čísla  veškerých  našich  společností, kterých  se  změna  názvu  dotýká,  adresy   sídel     a fakturační údaje zůstávají stejné. Rovněž nedochází k žádné změně ve vlastnické struktuře a platnost smluvních vztahů s našimi obchodními partnery rovněž zůstává bez jakýchkoliv změn. Přejmenování naší skupiny nemá vliv ani na naši maloobchodní značku Benzina ORLEN. V marketingové komunikaci této značky zůstává i nadále doposud užívané označení Benzina ORLEN.

 

Zmena ORLEN Unipetrol.pdf (201 kB)

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   © 2021 SCHP ČR