14. 8. 2019 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Autor: Petr Jarolímek

Téměř 60 chemických výrobců se zavazuje přehodnotit bezpečnostní údaje ve svých registračních dokumentacích k nařízení REACH

59 společností se v červnu 2019 přihlásilo k akčnímu plánu Cefic k přehodnocení svých údajů o chemické bezpečnosti po zahájení dobrovolné celoevropské iniciativy týkající se registračních dokumentací k nařízení REACH.

„Spolupracujeme s naším členstvem, aby se více společností připojilo k akčnímu plánu a těžilo ze spolupráce s Evropskou agenturou pro chemické látky (ECHA) tak, abychom všechny údaje o registraci chemických látek uvedli do souladu s nejnovějšími pokyny,“ uvedla Sylvie Lemoine, výkonná ředitelka Ceficu pro produktový dozor.

„Jako další krok zahájíme společně s agenturou ECHA pilotní projekt, jehož cílem je přezkoumat a vylepšit vybrané dokumentace od malé skupiny společností, které se dobrovolně zúčastnily. 

Účelem tohoto pilotního projektu je mimo jiné vývoj případových studií a osvědčených postupů pro použití alternativních metod testování chemických látek, aby se pokud možno zabránilo pokusům na zvířatech. 

Jedná se o rychle se rozvíjející oblast výzkumu a společnosti by ocenily pokyny, které zajistí, aby používaly nejnovější metodiky v souladu s očekáváními agentury ECHA,“ dodala Sylvie Lemoine.

Cefic zahájil akční plán dne 26. června, aby pomohl svým členům aktivně a systematicky přezkoumávat a zlepšovat údaje v dříve předložených registračních dokumentacích k nařízení REACH. Víceletý akční plán poskytuje žadatelům o registraci rámec pro postupné přehodnocování údajů o bezpečnosti.

Akční plán Cefic nastiňuje časový harmonogram, úlohy a odpovědnosti, kritéria priority látek, kritické otázky a vysvětluje, jak bude prováděno hlášení o pokroku. Je doplněn Dohodou o spolupráci mezi Cefic a ECHA. Provádění Dohody o spolupráci bude podporovat a vést řídící výbor složený ze zástupců ECHA a Cefic.

 

Foto: ilustrační/zdroj: cefic

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   © 2019 SCHP ČR