26. 6. 2019 / ARCHIV ČLÁNKŮ

SVAZ PRŮMYSLU NAPLÁNOVAL PRO EXPORTÉRY A ZAHRANIČNÍ EKONOMICKÉ DIPLOMATY PŘES 2700 SCHŮZEK VE DVOU DNECH

Svaz průmyslu a dopravy ČR opět uspořádal největší proexportní akci roku, kde propojuje firmy a exportní instituce. Dnes a zítra mohou exportéři projednat své obchodní příležitosti v zahraničí se 173 ekonomickými diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade z 93 zemí světa. Jedinečné pražské exportní akce se zúčastní přes 450 zástupců ze 407 firem. Ti si mohli zarezervovat maximálně deset dvacetiminutových schůzek a během nich projednají vše, co je k vybranému teritoriu zajímá. Takových schůzek naplánoval Svaz průmyslu a dopravy ČR pro exportéry na následující dva dny přes 2 700.

Během dvou dnů mohou exportéři velmi efektivně využít maximálně 200 minut a zkonzultovat během deseti dvacetiminutových schůzek své obchodní příležitosti napříč celým světem. K dispozici jim jsou ekonomičtí diplomaté a ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade (CT) z 93 zemí světa. Firmy zkonzultují své zahraniční příležitosti přímo v Praze, díky tomu ušetří čas i peníze. Největší zájem mají již tradičně o USA, Rusko, Německo a Čínu. Velký zájem firmy projevily i o Mexiko, Kolumbii, Argentinu, Peru, Indii, Kazachstán, Rakousko, Francii, Maďarsko, Polsko, Švédsko a Velkou Británii.

Letos nově budou moci firmy konzultovat se Stálým zastoupením ČR při EU. Evropská unie není jen Vnitřní trh, otevírá bezcelní obchod a odstraňuje překážky na všech kontinentech. Firmy se mohou ptát, jak využít dohod, které EU uzavírá a jak jim mohou pomoci při překonávání překážek.

„Mezinárodní obchod se potýká s mnoha zkouškami, jako jsou americká cla na ocel, odstoupení USA od dohody s Íránem či evropská cla na dovoz vybraných amerických výrobků. V této době je stabilita celého systému podpory a financování exportu klíčová,“ říká Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, a dodává: „Rád bych poděkoval ekonomickým diplomatům a ředitelům zahraničních kanceláří CzechTrade za dlouhodobou spolupráci. Čekají je náročné dva dny plné schůzek, ale naši exportéři díky jejich znalostem získají mnoho cenných informací.“

Kvalitní ekonomická diplomacie má nezastupitelnou úlohu. V řadě zemí, například kde je zvýšený vliv státu na ekonomiku, se bez ní a podpory vysokých ústavních činitelů prosazuje jen velmi obtížně. Svůj význam má ale i v ostatních státech. Zaprvé konkurenti ČR takový systém mají, za druhé u řady obchodních partnerů při účasti na podnikatelské misi s politikem vzrůstá důvěryhodnost firmy.

Setkání s ekonomickými rady a zástupci CT je velmi efektivní a účinný nástroj proexportní podpory a Svaz průmyslu a dopravy ČR ho zajišťuje jednou ročně. Probíhá již pošestnácté v rámci Konference ekonomických radů. Letos proběhne v pražských Letňanech na 2700 dvacetiminutových schůzek. Jsou pečlivě naplánovány a mají přesný časový harmonogram, který musí účastníci dodržet. Konzultovat přijede přes 450 zástupců firem, kterým bude k dispozici 175 zahraničních ekonomických radů a zástupců CT působících v zahraničí.

Konference ekonomických radů a ředitelů zahraničních kanceláří CT je tradiční setkání všech zástupců jednotné zahraniční sítě Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu a agentury CT. Setkání bylo zahájeno v pondělí a pokračovalo úterním programem v Černínském paláci. Ve středu a ve čtvrtek na tento program navazují konzultace firem se zahraničními delegáty v PVA EXPO PRAHA v Letňanech, které pořádá Svaz průmyslu a dopravy ČR ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu, Ministerstvem zemědělství ČR a agenturou CzechTrade.

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2023 SCHP ČR