14. 12. 2018 / ARCHIV ČLÁNKŮ

SVAZ PRŮMYSLU A MINISTERSTVO OBRANY PODEPISUJE MEMORANDUM O SPOLUPRÁCI PŘI ZAMĚSTNÁVÁNÍ VETERÁNŮ

Svaz průmyslu a dopravy ČR a Ministerstvo obrany České republiky dnes podepsaly Memorandum o spolupráci při zaměstnávání veteránů.

Každoročně jde z armády do zálohy okolo 800 vojáků. Svaz průmyslu bude tyto veterány a firmy propojovat. Podniky se dlouhodobě potýkají s nedostatkem lidí na trhu práce. Vojáci, kteří odcházejí do civilu, by pro ně mohli být vítanou posilou. „Bývalí vojáci mívají dovednosti, po kterých v průmyslu voláme. Mají technické znalosti, jsou zvyklí se učit nový věcem, umí pracovat v týmu, ale i se rozhodovat samostatně. Zároveň jsou odolní vůči stresu a většinou ovládají cizí jazyky,” vysvětluje Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR. 

 

Další aktivity Svazu průmyslu a dopravy ČR v oblasti zaměstnávání:

Svaz průmyslu a dopravy ČR pomáhá firmám, pokud se rozhodnout zaměstnat cizince. Svaz průmyslu plní roli garanta v projektu Režim Ukrajina, zpracovává žádosti, poskytuje konzultace, pomáhá firmám. Statistiky ukazují, že firmy mají o zaměstnávání ukrajinských pracovníků obrovský zájem.

Svaz průmyslu a dopravy ČR se také angažuje v zaměstnávání cizinců přes Režim ostatní státy, díky kterému mohou podniky zaměstnat uchazeče ze Srbska, Filipín nebo Mongolska. Svaz průmyslu funguje jako doporučující orgán. Bez jeho doporučení Ministerstvo průmyslu a obchodu nevyhoví žádosti firmy o zařazení do Režimu.

Dalšími doporučujícími orgány jsou AMSP, KZPS, Hospodářská komora a CzechInvest.

Svaz průmyslu a dopravy se také podílel na pozměňovacích návrzích novely zákona o pobytu cizinců, která je nyní před druhým čtením v PSP.

Svaz průmyslu a dopravy ČR se problematice zaměstnanosti věnuje dlouhodobě. Společně s Generálním ředitelstvím Vězeňské služby ČR inicioval projekt zaměstnávání odsouzených. Pro firmy Svaz průmyslu pořádá vzdělávací semináře, na kterých se firmy dozví o možnostech zaměstnávání odsouzených. Díky tomu již dnes pracují všichni odsouzení, kteří pracovat mohou a chtějí.

Česká republika má dlouhodobě nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii. Aktuálně firmy nabízí přes 323 tisíc volných pracovních míst. Úřady práce přitom evidují 215 tisíc uchazečů o zaměstnání.

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR