20. 11. 2018 / ARCHIV ČLÁNKŮ

Stavba tureckého „potoku“, nového plynovodu spojující Rusko a Turecko přes Černé moře

Dne 19.11.2018 bylo dokončeno „offshore“ položení tureckého „potoku" plynovodu v černém moři.

Prezident Ruské federace Vl. Putin a prezident turecké republiky R. T. Erdogan se zúčastnili zahájení svařování uzavíracího kloubu druhé linie plynovodu „onshore“ na tureckém území.

"Stavba tureckého „potoku“, nového plynovodu spojující Rusko a Turecko přes Černé moře, vstupuje do závěrečné etapy. Rychlé tempo realizace projektu je výsledkem koordinované práce projektového týmu. Na konci 2019 roku bude plynovod uveden do provozu. To se stane dalším garantem energetické bezpečnosti Turecka a zemí Jižní a jihovýchodní Evropy, "řekl Alexey Miller, předseda představenstva PJSC Gazprom.

"Turecký potok" je projekt plynovodu z Ruska do Turecka přes Černé moře a dále na hranici Turecka se sousedními zeměmi. První linie plynovodu je určena pro turecký trh, druhý je pro země Jižní a jihovýchodní Evropy. Kapacita každého potrubí je 15,750 mld. krychlových metrů.

Zhotovitel pro stavbu obou potrubních linií z moře části tureckého toku potrubí je Allseas Group. Je světovým lídrem v instalaci podvodní potrubí a výstavby podvodní staveb. Zabývá se komplexní realizací projektů, včetně projektování, organizace dodávek materiálů a techniky, výstavby a uvedení do provozu.

V Rusku, v regionu Anapa jsou vybudovány objektů pobřežních připojení plynovodu, probíhá uvedení do provozu, který bude dokončen v 2018. V Turecku, v blízkosti obce Kyyykei pokračuje výstavba přijímacího terminálu.

Informační management PJSC Gazpromu

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR