10. 5. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: MPO ČR

Společnosti musí zkontrolovat registrace převedené ze Spojeného království

Převody registrací po vystoupení UK z EU jsou dokončeny. Více než 8 000 registrací podaných v UK bylo úspěšně převedeno na společnosti v EU, EHP nebo Severním Irsku, a ty musí zkontrolovat a podle potřeby aktualizovat informace v těchto registracích.

Vzhledem k tomu, že převody již byly dokončeny, bude potřeba zkontrolovat a aktualizovat bezpečnostní informace a nový žadatel o registraci bude pravděpodobně muset upravit administrativní informace jako je úloha společnosti v dodavatelském řetězci.

Pokud je aktualizace nutná, mají registranti až tři měsíce na aktualizaci administrativních informací, pro složitější aktualizace jsou stanoveny lhůty šesti, devíti nebo dvanácti měsíců. Stanovené lhůty, které je třeba dodržet, jsou objasněny v prováděcím nařízení Komise (EU) 2020/1435 o aktualizacích dokumentací. Povinnost aktualizace se vztahuje na registrace podle nařízení REACH a na látky dříve oznámené látky (NONS) podle směrnice 67/548/EHS.

Provádí se kontrola technické úplnosti registrační dokumentace, ať se jedná o informace nově předložené nebo byly do registrace zahrnuty již dříve. Od března 2021 ECHA kontroluje rovněž úplnost zpráv o chemické bezpečnosti.

Informace o tom, jak aktualizovat registrační dokumentaci, jsou k dispozici na internetových stránkách agentury ECHA.

S dotazy k aktualizaci dokumentace v aplikaci IUCLID se můžete obrátit na Helpdesk ECHA.

Po dokončení převodu všech registrací je nyní v databázi na internetových stránkách ECHA uvedeno 2 964 registrací podaných v UK, které nebyly převedeny a jsou označeny jako zrušené.

Další informace

 

Foto: ilustrační/ Pixabay

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2023 SCHP ČR