19. 1. 2022 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: Spolana

Spolana za 25 milionů korun zmodernizovala výrobu granulovaného síranu amonného, hnojiva pro zahrádkáře i zemědělce

Neratovická společnost SPOLANA s.r.o. zmodernizovala výrobu granulované formy zemědělského hnojiva síranu amonného. Tento produkt nese obchodní označení Spolsan® G a doplňuje stávající, krystalickou formu tohoto hnojiva, kterou Spolana nabízí pod jménem Spolsan® S. Produkt Spolsan® G je určen pro široké použití v zemědělství. Hodí se jak pro zahrádkáře, tak pro použití ve velkoobjemové zemědělské výrobě. Spolana plánuje v tomto roce vyrobit 45 tisíc tun tohoto produktu. Investice do modernizace výrobní technologie přesáhla 25 milionů Kč.

„Vracíme se na trh s hnojivem určeným k přímému použití. Jde o první krok v rozvoji produktové škály vícesložkových hnojiv na bázi síranu amonného. Tímto krokem rozšiřujeme své produktové portfolio a zvyšujeme své exportní schopnosti,“ vysvětlil Piotr Kearney, generální ředitel Spolany.

Projekt revitalizace zařízení pro výrobu síranu amonného je součástí projektu mateřské skupiny ORLEN, který je zaměřen na výrobu ekologicky nezávadných dusíkatých průmyslových hnojiv. Tato certifikovaná hnojiva jsou v celém svém životním cyklu od výroby až po použití bezpečná a vůči životnímu prostředí a zdraví lidí neutrální a splňují tak přísné požadavky bezpečnostního programu Product Stewardship vyhlášeného mezinárodní asociací Fertilizers Europe.

„Modernizací výrobní technologie došlo k výraznému zlepšení kvality vyráběného produktu a celý výrobní proces je nyní maximálně šetrný vůči životnímu prostředí,“ uzavřel Miroslav Falta, jednatel společnosti Spolana.

Spolana, která je od roku 2016 součástí skupiny ORLEN Unipetrol, vyrábí anorganické sloučeniny a další chemické výrobky, kterými jsou kyselina sírová, kyselina chlorovodíková, oleum a jiné. Spolana je také jediným výrobcem PVC a kaprolaktamu v České republice. Kaprolaktam je základní surovinou například pro výrobu polyamidových vláken. Ta se pro svou pružnost uplatňují zejména při výrobě sportovního oblečení a potřeb pro vodní sporty, zimní sporty či vysokohorskou turistiku a horolezectví.

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2023 SCHP ČR