6. 10. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: Synthomer

Sokolovská chemička Synthomer darovala hasičský vůz dobrovolným hasičům v Libé

Obec Libá s 800 obyvateli disponuje od čtvrtka 30. září přírůstkem pro vozový park svého Sboru dobrovolných hasičů. Historie obce se datuje do roku 1264, místní jednotka zde působí od 1880, má v současnosti celkem 33 členů, z nichž 16 patří do výjezdové posádky. Vozový park dobrovolných hasičů v Libé posílí vozidlo Scania CV, které sokolovská chemička Synthomer  ve svém modernizovaném vozovém parku jednotky v Sokolově nevyužije: Tento vůz je plně funkční a pravidelně servisovaný a poslouží potřebám SDH v Libé.

Radek Jaroch, starosta města uvedl: „Naše jednotka má v současnosti k dispozici opravdu historické vozidlo CAS 24 Liaz, které je poruchové, náhradní díly jsou nedostatkové. Vítáme „omlazení“ vozového parku, který bude sloužit našim dobrovolným hasičům. Ročně naši dobrovolní hasiči spolupracují zhruba při 30 výjezdech, příkladem mohou být výpomoci profesionálním jednotkám při lesních požárech či požárům objektů. Členové SDH se aktivně zapojují do komunitního života v naší obci. Máme kroužek mladých hasičů, který navštěvuje10 dětí. Při předávání byli jejich zástupci také přítomni. 

Ing. Milan Brejchal, výkonný ředitel Synthomer a.s., doplnil: „Sokolovská chemička Synthomer zahájila v letošním roce obnovu vozového parku jednotky HZS v našem závodě. Naší prioritou je bezpečnost našich zaměstnanců, provozů a jednotka Synthomer je součástí IZS Karlovarského kraje, takže se s ní setkáte u výjezdů v Sokolově i na Sokolovsku. Vůz Scania CV jsme se rozhodli darovat jedné z menších obcí v našem kraji a ušetřit tak cenné finanční prostředky pro jiné rozvojové aktivity obce Libá.“

 Zajímavosti doplnil velitel jednotky Synthomer HZS Karlovarského kraje pan Žubanič:

·       Hasičské vozidlo bylo používáno pouze v rámci areálu Synthomer a nájezd je do 25.000 km.

·       Vozidlo má plastovou nástavbu odolnou proti korozi.

·       Tento model disponuje na nástavbě lafetou – proudnicí, která umožní proud vody směrovat přímo z vozu bez nutnosti natahovat hadice k místu zásahu.

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR