11. 4. 2023 / Ochrana životního prostředí a bezpečnost / Zdroj: Synthomer

Safety Culture Award - Synthomer mezi TOP5

Soutěž “Safety Culture Award” uspořádala jako jeden ze svých výzkumných projektů pro výrobní firmy v ČR Fakulta bezpečnostního inženýrství Vysoké školy báňské Technické univerzity. Jejím cílem bylo změřit a nezávisle posoudit úroveň kultury bezpečnosti jednotlivých soutěžících společností. Velký důraz byl kladen na zapojení managementu a zaměstnanců daného podniku. “Safety Culture Award” se konala mimo jiné pod patronátem Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

 

První kolo zahrnovalo vyplnění podrobného bezpečnostního dotazníku. Do druhého kola postoupila dvacítka nejlepších firem. Jeho součástí byl kvalifikovaný odborný rozhovor. Do finále poté porota vybrala čtveřici nejlépe hodnocených firem, v jejich provozech se uskuteční osobní odborná návštěva. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 34 výrobních firem napříč různými odvětvími a průmyslovými sektory.

​​​​​​​

Michal Šulc, manažer SHE Synthomer a.s., doplnil: “Bezpečnost je pro globální koncern Synthomer i pro náš sokolovský závod absolutní prioritou. Měli jsme možnost porovnávat naši bezpečnostní kulturu s nejlepšími výrobními firmami v České republice. Synthomer Sokolov získal nejvyšší hodnocení například v oblastech Odpovědnost a zapojení, Organizace a systém. Nadprůměrné výsledky jsme dosáhli ve všech ostatních hodnocených oblastech, například kritériích Nehody, Školení a vzdělávání a Posouzení rizik. Sokolovská chemička Synthomer se probojovala mezi TOP5 nejlepších ze 34 zúčastněných firem z různých odvětví, včetně automotive, potravinářství nebo například papírenského průmyslu. Brány finále nám letos zůstaly zavřeny, ale je to pro nás motivace pracovat na zlepšeních. Poděkování patří organizátorům Safety Culture Award, protože tuto soutěž vnímáme jako příležitost se učit a zlepšit díky podnětům odborníků.”

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2023 SCHP ČR