11. 10. 2021 / Ochrana životního prostředí a bezpečnost / Zdroj: Průmyslová ekologie

S ochlazováním měst by mohly pomoci nano fasády

V létě je pro každého z nás příjemnější obléknout se do světlých barev, než se halit do černé. Světlé povrchy se prostě tolik nezahřívají. Existují už ale i speciální nátěry, které fasádu nejenom dlouhodobě ochrání a udrží čistou, ale její povrch odráží zpět do vesmíru tepelné i solární záření.

Řeč je o nano nátěrové technologii FN NANO®, díky které zůstane fasáda dlouhodobě čistá a zároveň bude její povrch v letním období chladnější. To se navíc významně projeví na komfortnosti bydlení i na nižších výdajích za užívání klimatizace.

Funkce samočistícího nátěru jsou založeny na fotokatalýze, čili na čistém a ekologicky velmi šetrném fyzikálním způsobu. Ochranný nátěr FN NANO® využívá sluneční energii, kterou převádí. Tento proces bychom mohli přirovnat k horké plotýnce, která na sobě pálí špínu a škodlivé látky.

Produkt FN NANO® získal CERTIFIKÁT COOL ROOF RATING COUNCIL

Cool Roof Rating Council je nezisková organizace, která vyvíjí přesné a důvěryhodné metody pro hodnocení a označování radiačních vlastností střešních a vnějších stěnových výrobků.

Tato organizace posuzovala produkt FN®2 technologie FN NANO® a jeho schopnost odrážet tepelné a solární záření. Z uvedeného výsledku měření, testů a závěrečného potvrzení bylo vyhodnoceno, že nano nátěr FN®2 odráží téměř 80 % tepelné energie zpět do vesmíru. Pokles odrazivosti při stanovení akcelerovaného stárnutí za 3 roky je 16 %.

Proti každé tmavé ploše má technologie FN NANO® řešení. Bílé plochy s FN®2 zůstanou dlouhodobě čisté a pomáhají města ochlazovat. Tato technologie kombinuje ekologické i ekonomické efekty. V letním období nejen že ochlazuje města a čistí ovzduší od toxických látek, ale v takto ošetřených domech není nutno pouštět klimatizaci anebo jen ve velmi malé míře, což má za následek nemalou finanční úsporu.

Vzhledem k mimořádně vysoké fotokatalytické účinnosti funkčních nátěrů FN NANO® si výrobce může dovolit poskytnout garanci na funkci dlouhodobě čistého vzhledu povrchů v délce trvání min. 10 let s tím, že jeho životnost lze odhadnout na několik dekád. Ochranná vrstva vytvořená funkčním nátěrem FN NANO® zároveň účinně a dlouhodobě zamezuje růstu řas a plísní a v neposlední řadě plní i environmentální funkci. Čistí totiž okolní vzduch od nebezpečných látek jako je benzo-a-pyrén, oxidy dusíku, ozón a některé skleníkové plyny.

Jednoduché, dlouhodobé a ekologické řešení

I Vy si můžete vytvořit bezúdržbovou samočistící fasádu na Vašem domě. Budete mít desítky let čistou fasádu, a navíc dobrý pocit, že děláte něco pro své prostředí.

Více informací o této české patentované technologii naleznete na www.fn-nano.com

 

Foto: FN Nano

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2024 SCHP ČR