27. 9. 2019 / ARCHIV ČLÁNKŮ

PREZIDENT SVAZU PRŮMYSLU A DOPRAVY JAROSLAV HANÁK APELUJE NA SOCIÁLNÍ PARTNERY: JSME ZÁSADNĚ PROTI ZAMÝŠLENÉMU NAVÝŠENÍ DOVOLENÉ NA PĚT TÝDNŮ

Prezident Svazu průmyslu Jaroslav Hanák včera v Poslanecké sněmovně jednal o rozpočtu. U té příležitosti poslancům a ministrům vysvětlil důvody, proč je Svaz jako klíčová zaměstnavatelská organizace zásadně proti navýšení zákonné dovolené na 5 týdnů.

„Týden povinné dovolené navíc odmítáme. Znamená pro firmy odliv pracovníků. V době, kdy jim chybí v Česku statisíce zaměstnanců, je takový záměr absolutně nezodpovědný. Jak můžou podniky fungovat bez lidí? Jak udrží výrobu a tím zaměstnání pro své lidi? Takové otázky by si měly odbory a vláda položit,“ apeluje na zodpovědnost všech sociálních partnerů Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

„V době, kdy chybí lidé, je snaha zvýšit dovolenou na 5 týdnů nepřijatelná. Je to další dopad na hospodaření firem. Ohrožuje prosperitu celé země. Zároveň tím firmy ztrácí možnost nabídnout zaměstnancům unikátní a oblíbený benefit. O tom, jaké benefity a komu budou firmy nabízet, si musí rozhodovat samostatně bez zásahu vlády,“ komentuje Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR