31. 8. 2022 / ARCHIV ČLÁNKŮ

PŘEDSTAVUJEME: Wacker-Chemie s.r.o.

Firma Wacker-Chemie s.r.o. působí v České republice od roku 1999. Je dceřinou společností německé firmy Wacker-Chemie AG, která byla založena roku 1914 a je světovým technologickým lídrem v chemickém průmyslu. V roce 2007 byl otevřen výrobní závod, který sídlí v Plzni.

Firma vyrábí produkty do všech klíčových průmyslových odvětví, jako je automobilový průmysl, stavebnictví, energetika, elektronika či zdravotnictví, a její chemické produkty se nachází v mnoha předmětech denní potřeby od kosmetických produktů po solární panely. V jejím portfoliu se nachází více než 3 200 produktů, zaměstnává 14 400 lidí v 65 zemích světa, operuje 27 výrobních závodů a zastupuje ji 52 obchodních kanceláří. V roce 2021 měla tato společnost roční tržby přes 6,21 miliardy EUR,
přičemž 70 % prodejů tvoří výrobky na bázi silikonů, čímž se stává druhým největším výrobcem silikonů
na světě. Sídlo firmy se nachází v Mnichově, avšak centrální závod je umístěn v Burghausenu, kde zaměstnává přibližně 9 000 zaměstnanců. Tato firma stále roste napříč všemi divizemi, jimiž jsou konkrétně divize POLYSILICONS, SILICONS, POLYMERS a BIO-SOLUTIONS.

V plzeňském závodě, který spadá pod divizi SILICONS, je výroba založena především na zušlechťování silikonových směsí pro další zpracování na finální výrobky. Mezi ně patří například těsnění v automobilech, kabelové izolace, pogumované válce do kopírek, silikonové předměty pro domácnost, silikonové výrobky pro zdravotnictví nebo i silikonové výplně do baterií. Každý produkt silikonového elastomeru je individuálně přizpůsobený požadavkům zákazníka. Během zušlechtění dochází k míchání aditiv, síťovacích činidel a pigmentů do silikonové báze a posléze je tato směs extrudována do požadovaného tvaru podle přání zákazníka. Pro zaručení dodání produktů o vysoké kvalitě závod disponuje dvěma laboratořemi, kde jsou produkty pravidelně testovány, zda odpovídají dané specifikaci, zejména jejich mechanické a pevnostní vlastnosti či viskozita.

Firma Wacker-Chemie se rovněž zaměřuje na udržitelnost a udržitelný rozvoj jak firmy, tak její hodnoty. Do roku 2030 se závazala snížit své emise CO2, snížit spotřebu všech přijímaných energií, ale i vyrábět takové výrobky, které budou splňovat definovaná kritéria udržitelnosti. Tohoto udržitelného rozvoje se aktivně účastní i plzeňský závod. Od roku 2020 snižuje odpad vyprodukovaný výrobou, od začátku roku 2022 je Scope 2 CO2 neutrální, jelikož přijímá energie pouze z obnovitelných zdrojů, a aktuálně se závod soustředí na projekty jako stavba solárních panelů na střechu závodu nebo využití dešťové vody.

V české pobočce je nyní zaměstnáno 75 zaměstnanců, přičemž dále probíhá nábor jak na technické či administrativní pozice, tak na pozice do výroby, jelikož objem výroby a zároveň i portfolio výrobků stoupá. Ročně se vyprodukuje okolo 6 400 t materiálu, který pokrývá poptávku více než 200 zákazníků. Výrobní závod je certifikován ISO 9001, ISO 14001 a momentálně probíhá příprava na certifikaci IATF 16949, která proběhne v roce 2024.

Více o společnosti:
www.wacker.com
www.umimesilikony.cz

 

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR