22. 2. 2022 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: MPO ČR

Pracovní skupina na vysoké úrovni pro chemický průmysl – balíček „Fit for 55“

Dne 20. ledna 2022 se na Ministerstvu průmyslu a obchodu konalo pravidelné jednání Pracovní skupiny na vysoké úrovni pro chemický průmysl.

Uvedené jednání společně zorganizovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Svaz chemického průmyslu ČR (SCHP ČR). Jednání skupiny se zaměřilo nejprve na dopady balíčku „Fit for 55“, který je zásadním krokem k dosažení cíle EU v oblasti klimatické neutrality do roku 2050. Úspěšná realizace bude vyžadovat kroky napříč celou ekonomikou, včetně ambiciózní průmyslové politiky vytvářející rámec umožňující transformaci evropské průmyslové základny.

Pro chemický průmysl to zahrnuje dostupnost obnovitelné a nízkouhlíkové energie za konkurenceschopné ceny, podporu zavádění průlomových technologií, dostupnost veřejných a soukromých financí a robustní ochranu proti úniku uhlíku. Návrh CBAM vyžaduje řešení klíčových problémů, jakým je například přístup ke konkurenceschopné, ke klimatu šetrné a snadno dostupné elektřině, zajištění exportní konkurenceschopnosti či proveditelná implementace.

Druhým klíčovým tématem bylo projednání problematiky Národního plánu obnovy (NPO).NPO je souhrnem reforem a investic, které chce ČR realizovat z evropského Nástroje pro oživení a odolnost, tvoří šest pilířů: digitální transformace, fyzická infrastruktura a zelená tranzice, vzdělávání a trh práce, instituce a regulace a podpora podnikání v reakci na COVID-19, výzkum, vývoj a inovace a zdraví a odolnost obyvatel.

 

Foto: zdroj: pexels

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR