14. 3. 2022 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: ORLEN Unipetrol

Orlen Unipetrol: Vyjádření ke spekulacím ohledně zásobování českého trhu pohonnými hmotami

Vyjádření ke spekulacím ohledně zásobování českého trhu pohonnými hmotami:

Jasně deklarujeme, že prioritou skupiny ORLEN je zajistit kontinuitu provozu všech našich rafinérií a energetickou bezpečnost regionu střední a východní Evropy, zejména České republiky, Slovenska, Polska, Litvy, Lotyšska a Estonska.

 

Zásoby ropy i produkce paliv ve skupině ORLEN Unipetrol jsou na dostatečné úrovni k pokrytí současné poptávky v České republice. Dodávky ropy do rafinérií skupiny ORLEN Unipetrol v České republice jsou realizovány průběžně a dle dlouhodobého plánu. Navíc provádíme dodatečné spotové nákupy mimo Evropu. Logistický proces dodávek paliv je také zajištěn. Není tedy žádný důvod k pochybnostem ohledně zásobování českého trhu pohonnými hmotami.

 

Skupina ORLEN v posledních letech úspěšně diverzifikovala dodávky ropy a testovala použitelnost různých druhů ropy ve svých rafinériích. Nyní pozorně monitoruje situaci a je připravena na jakýkoli scénář, včetně úplného zastavení dodávek z východního směru, tak, aby provoz ve svých rafineriích v České republice, Polsku a Litvě zajistila.

 

Klíčovým prvkem zaručujícím dlouhodobou energetickou bezpečnost celé střední a východní Evropy bude dokončení fúze skupiny ORLEN se skupinou LOTOS. Jedním z prvků tohoto procesu je i kontrakt na dodávky až 20 milionů tun ropy ročně do systému nové skupiny ORLEN, tedy rafinérií v České republice, Polsku a Litvě. Fúze umožňuje další diverzifikaci směrů dodávek ropy stabilní kvality, což by nebylo realizovatelné, kdyby k fúzi nedošlo.

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR