18. 2. 2019 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: Unipetrol

Odstartoval druhý ročník chemické soutěže pro žáky základních škol na Mělnicku a Kladensku

Spolana Neratovice odstartovala společně s Gymnáziem Václava Třebízského ve Slaném a Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje druhý ročník chemické soutěže Výzva pro chemika.

Naučně-zábavná soutěž je určená pro žáky 8. a 9. tříd základních škol na Mělnicku a Kladensku a účastní se jí 17 pětičlenných týmů z 11 škol.

Na programu jsou tři kola a finále proběhne 25. dubna přímo v areálu neratovické Spolany, kde pro nejlepší tři týmy bude připraven celodenní program plný pokusů a zážitků.

Soutěž organizujeme proto, abychom vzbudili zájem dětí o chemii, a tak jsme velkým ohlasem nadšeni. Je to pro nás potvrzení, že se první ročník této naučně-zábavné soutěže líbil.

V prvním kole druhého ročníku budou soutěžící zpracovávat úkoly na svých školách. Pět nejlepších týmů postoupí do druhého kola, které se odehraje na půdě gymnázia ve Slaném, kde se mimo jiné setkají se středočeskými hasiči a zástupci projektu Laborky.cz,“ řekl Miroslav Falta, jednatel společnosti Spolana, a dodal:

Tři vítězné týmy z druhého kola se ve třetím, finálovém, kole utkají v areálu Spolany Neratovice.“ Členové vítězného týmu získají tablety, batohy a čelové svítilny. Odměněna bude i škola, která vítězný tým do soutěže vyslala, a to dárkovým šekem na vybavení chemické laboratoře v hodnotě 10 000 korun.

Popis soutěže

V prvním online kole mají zúčastněné týmy za úkol zrealizovat zadaný chemický pokus s červeným zelím, pomocí kterého určí kyselost a zásaditost jednotlivých látek.

Své výsledky mají postupně zaznamenávat a videonahrávku pokusu uložit na webové stránky soutěže. A k tomu navíc vyplnit vědomostní test. To vše během 30 dnů.

Do druhého kola postoupí pět nejlepších týmů. Uskuteční se 23. března a pro vybrané týmy budou připravené úkoly zaměřené na bystrost i všeobecné znalosti v oboru bezpečnosti při nakládání s chemickými látkami. Součástí bude i zajímavý pokus, který si týmy zkusí přímo v chemické laboratoři.

Tři vítězné týmy z 2. kola se utkají ve finálovém kole 25. dubna 2019 v areálu Spolany Neratovice, kde pro ně bude připraven celodenní program plný pokusů a zajímavých zážitků.

Vítězem loňského prvního ročníku se stali žáci kladenské Základní školy ve Vodárenské ulici s týmovým názvem Sedmička III.

 

Foto: Unipetrol

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2023 SCHP ČR