7. 3. 2022 / Chemie kolem nás / Zdroj: Ethanol Energy

Od kukuřice k biolihu, od biolihu k dezinfekci

Výrobní areál společnosti Ethanol Energy a.s. se nachází v obci Vrdy u Čáslavi, ve Středočeském kraji, 12 km východně od Kutné Hory a je více jak jeden a půl století významným regionálním průmyslovým subjektem a zaměstnavatelem.

Více jak 140 let byla hlavní činností závodu výroba řepného cukru. Po vestavbě moderní lihovarské technologie v roce 2010 je hlavním výrobním programem výroba bioethanolu, který se používá jako přísada do automobilového benzinu. Základní vstupní surovinou je česká kukuřice pěstovaná s šetrným přístupem k ochraně životního prostředí a při jejímž pěstování bylo dosaženo vysoké úspory CO2.

 

Až do roku 2019 byla společnost Ethanol Energy prakticky pouze výrobcem biolihu s výrobní kapacitou 200 tisíc litrů denně. Jenže situace se tehdy v zemi prakticky ze dne na den změnila a v důsledku šíření nemoci Covid-19 došlo k vykoupení veškerých dostupných zásob lihových dezinfekčních prostředků. Příslušná ministerstva umožnila vstup do výroby této důležité látky dalším výrobcům. Jedním z nich byla právě Ethanol Energy. Pro potřeby výroby lihových dezinfekci tak společnost Ethanol Energy dodala během pandemie miliony litrů lihu a sama přišla na trh s novým dezinfekčním výrobkem EthaSanit, který v množství několika set tisíc litrů darovala během boje c COVID-19 policii, hasičskému záchrannému sboru a okolním obcím.

    

  • Dezinfekce na alkoholové bázi s virucidním účinkem na dezinfekci rukou, kterou je možno použít i na povrchy.
  • Vyrobeno na základě doporučené receptury WHO.
  • Bezoplachový čisticí přípravek s 75 % obsahem ethanolu.
  • Účinný proti širokému spektru virů.

 

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2024 SCHP ČR