26. 2. 2024 / CHEMIE POMÁHÁ

Nejlepší „Mladí chemici“ nahlédli do skutečné chemické praxe

Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika představuje jedinečnou příležitost pro nadané žáky základních škol ukázat své znalosti a dovednosti z chemie, která je všude kolem nás v běžném životě.

Slavnostní předání cen nejlepším Mladým chemikům v Karlovarském kraji za rok 2023 proběhlo tento pátek 23. února v 10 hodin na místě pro chemiky opravdu příhodném, a to v sokolovské chemičce Synthomer, která je tradičním partnerem této soutěže.

Slavnostního aktu se jako zástupce koordinátora  soutěže, Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary, zúčastnila Ing. Mgr. Jana Bourová, která uvedla: „Soutěž Mladý chemik v Karlovarském kraji podporuje zájem o chemii mezi mladými lidmi a motivuje žáky základních škol objevovat fascinující svět chemie. Naše škola, která  jako jediná v Karlovarském kraji vzdělává žáky v oboru Aplikovaná chemie, dlouhodobě spolupracuje s učiteli základních škol, poskytuje zázemí soutěže, podílí se na přípravě testových i laboratorních úloh. Soutěžící tak prokazují své teoretické znalosti a následně také praktické dovednosti v chemické laboratoři. A dnes měli vítězové jedinečnou příležitost nahlédnout do skutečného světa chemie díky exkurzi do výrobních provozů sokolovské chemičky Synthomer.“

Ing. Milan Brejchal, výkonný ředitel Synthomer a.s., doplnil: „Gratulujeme nejlepším mladým chemikům a velice nás těší, že vítězka Kateřina Patriková je právě z naší partnerské 6. Základní školy v Sokolově. Naše velké poděkování patří také všem vyučujícím chemie, kteří inspirují a motivují své žáky k dalšímu studiu a kariéře na poli chemie a přírodních věd.“

Výsledky krajského kola "Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR":


1. místo – Kateřina Patriková, ZŠ Švabinského 1702, Sokolov 

2. místo – Filip Marek Radny, ZŠ Poštovní, Karlovy Vary

3. místo – Lukáš Čácha, 3. ZŠ Cheb


Také v letošním roce se dva nejlepší chemici z Karlovarského a Plzeňského kraje zúčastní dne 13. června celostátního finále v Pardubicích.

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2024 SCHP ČR