10. 1. 2018 / ARCHIV ČLÁNKŮ

Nadace Unipetrol podpoří účast studentských týmů v programu Hydrogen Horizon Automotive Challenge (H2AC) 2018

Program H2AC je založený na projektovém vyučování a studentům umožňuje získat poznatky a relevantní znalosti z oblasti vědních, technologických a inženýrských oborů, STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Program kombinuje praktické experimenty s flexibilním studijním plánem, díky čemuž studenti získají praktické zkušenosti v oblasti budování spolupráce, prezentačních dovedností, projektových a týmových schopností, stejně jako v oblasti designu, návrhu prototypů a pokročilé výroby.

Programu se v tomto roce zúčastní zástupci Střední odborné školy pro ochranu a obnovu životního prostředí, Střední odborné školy a středního odborného učiliště Neratovice a Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava.

Program  Hydrogen Horizon Automotive Challenge (H2AC) je mezinárodní a zaměřený na studenty ve věku 15 až 19 let se zájmem o techniku. Úkolem studentských týmů je sestrojit model elektromobilu poháněného palivovým článkem. V dubnu 2018 se všechny týmy setkají na národním finále v Praze, které bude probíhat formou vytrvalostního závodu se sestrojenými automobily.

Nadace Unipetrol podporuje talentované studenty, podporuje popularizaci chemických oborů, myslí na budoucnost. "Uvědomujeme si, jak moc je důležitý vývoj v oblasti rozvoje technologií obnovitelných zdrojů a v případě programu H2AC si chceme ověřit přínos pro studenty i pedagogy formou praktické výuky. Líbí se nám, jak je program postavený a jsme zvědaví na zpětnou vazbu, kterou získáme. " komentuje Julie Růžičková, koordinátorka Nadace Unipetrol a dodává: " rozhodli jsme se podpořit tři školy, jde nám především o kvalitu, nikoliv kvantitu a jelikož každý ze tří školních týmů chceme pozorovat po celou dobu konání, až do léta, nezvládli bychom zajistit tak podrobný dohled u více škol. Zůstaneme-li partnerem programu H2AC i v příštím roce či letech bude záviset právě na kvalitě a vypovídající hodnotě dosažených výsledků v tomto roce".

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2023 SCHP ČR