30. 7. 2017 / ARCHIV ČLÁNKŮ

Mladí chemici mají své olympijské vítěze

Národní kolo 53. ročníku Chemické olympiády, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a organizuje Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Letos poprvé se finále soutěže studentů středních škol konalo přímo na půdě průmyslového podniku. Organizátoři umístili národní kolo do Univerzitního centra VŠCHT v areálu petrochemického výrobního závodu Unipetrolu v Litvínově.

Součástí čtyřdenního programu bylo kromě teoretických a praktických úloh také mnoho pestrých doprovodných aktivit. Soutěžící navštívili mostecký hrad Hněvín včetně hvězdárny, absolvovali exkurzi ve výrobním petrochemickém závodu Unipetrolu v Litvínově - Záluží, prohlídku Zámku Valdštejnů nebo představení Docela velkého divadla z Litvínova.

Zleva stojící: Robert Małłek, člen představenstva Unipetrolu, Richard Veselý, vítěz kategorie A, Vojtěch Musil, vítěz kategorie E a Karel Melzoch, rektor VŠCHT Praha

„Jako rektor školy zaměřené na technické a přírodní vědy mě hřeje skutečnost, že se rok co rok objevuje skupina mimořádně talentovaných a odhodlaných studentů, kteří milují chemii. Vidím v nich generaci, která se za pár let hlasitě přihlásí o slovo a posune náš fascinující obor dál,“ říká Karel Melzoch, rektor Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.

 

 

Zleva stojící: Richard Veselý, 1. místo, Ondřej Malý, 2. místo, Jiří Ledvinka, 3. místo,  Karel Melzoch, rektor VŠCHT Praha a Petr Holzhauser, předseda ústřední komise Chemické olympiády

„Je nám velkou ctí, že hostíme nejlepší středoškolské chemiky z celé České republiky v Chemparku Záluží. Je to vůbec poprvé, kdy se finále chemické olympiády koná ve výrobním závodě. Jedině těsná spolupráce akademické sféry s firemním sektorem zaručí úspěšný rozvoj chemických oborů a přitáhne nové studenty, kteří se v budoucnu stanou hybnou silou české chemie ve školství, výzkumu a v průmyslu,“ doplňuje Andrzej Modrzejewski, generální ředitel skupiny Unipetrol.

Celou tiskovou zprávu naleznete v příloze.

 

20170126-TZ_Chemicka_olympiada_CZ.docx (23 kB)

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR