23. 3. 2024 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: SCHP ČR

Jednání na MD k dotačnímu projektu na revitalizaci vleček

Zástupci výboru pro logistiku SCHP ČR se 21.3. zúčastnili jednání na Ministerstvu dopravy. Tématem jednání bylo vyhodnocení projektového řízení dotačního programu na revitalizaci vleček a nastavení dlouhodobě spolupráce mezi MD a SCHP ČR.

Dle informací MD je do dotačního programu na revitalizaci vleček přihlášeno 11 projektů. Jeden účastník ale zvažuje odstoupení z programu. Celková finanční výše podaných projektů je 380 mil. Kč, dotační výzva je vypsána na 300 mil., dojde tedy i po odstoupení jednoho projektu k lehkému přebytku požadavků nad rozdělovanými financemi. V současné době probíhá hodnocení podaných projektů a doplňování podkladů k jednotlivým žádostem.

Obě strany při jednání deklarovaly zájem o spolupráci jak v oblasti kontinentální dopravy, tak v oblasti životního prostředí a energetiky v dopravě. Jedná se o zásadní témata, která nyní MD zpracovává, jak z pohledu strategického, tak z pohledu dotačního. Z pohledu dotačního je nutné zpracovat co nejdříve pokladový materiál pro jednání se Státním fondem životního prostředí v oblasti udržitelné nákladní dopravy, na kterou bude možné čerpat finanční prostředky z Modernizačního fondu. Cílem tohoto materiálu je popsat a vyčíslit energetické úspory v nákladní dopravě oproti současnému stavu. Bude se jednat o kombinaci energetických úspor za oblast infrastruktury (elektrizace, výstavba přístupových bodů na železnici – vlečky, terminály, nakládková místa) a vozidel (možná i přepravních jednotek) v oblasti kombinované a nákladní dopravy.

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2024 SCHP ČR