20. 9. 2022 / Chemie kolem nás / Autor: Advanced Materials-JTJ s.r.o.

JAK MŮŽE FOTOCHEMIE POMÁHAT CHRÁNIT NAŠE ZDRAVÍ A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ?

S příchodem podzimu a zimy nás čeká období respiračních chorob, kdy jsme více náchylní k přenosu nákaz. Přes 80 % času trávíme v interiérech, kde vzduch bývá často vydýchaný, obsahuje mnohé nečistoty jako prach, spóryl, alergeny, bakterie, viry, plísně a další mikroorganismy.

Často se zde vyskytují i toxické těkavé látky (osvěžovače vzduchu, kouření, formaldehyd), které vzlínají z nábytku, podlahových krytin, nátěrů nebo častým používáním čistících prostředků a dezinfekcí, které nám doslova otravují prostředí. V koktejlu škodlivin můžeme někde nalézt i benzen, toluen, ftaláty a jiná změkčovadla. Také se zde setkáme s produkty spalování, které si do interiérů můžeme pustit, když větráme.

 

JAK DOCÍLIT KVALITNĚJŠÍ PROSTŘEDÍ VE ŠKOLÁCH A INTERIÉRECH?

 

 Na problém špatného vzduchu máme řešení, a to díky energii světla, které v kombinaci se speciálním funkčním nátěrům FN NANO® vyčistí vzduch. Patentovaná technologie

FN NANO® přeměňuje běžné stěny a stropy na chytré povrchy, které nám poskytují vynikající ochranu proti toxickým látkám, alergenům a patogenům. Technologie FN NANO® je moderní, odzkoušená patnáctiletou praxí a je v souladu s evropskými i světovými trendy ochrany životního prostředí a zdraví. Nátěry neobsahují žádné organické sloučeniny a jejich funkce je založena na fyzikálním polovodičovém jevu zvaným fotokatalýza. Nátěry obsahují pouze minerální nerozpustné a inertní  látky a do prostředí na rozdíl od klasické chemie nic neuvolňují, naopak z něho odstraňují  nebezpečné sloučeniny. Při výrobě je využíván známý standard fotoaktivního oxidu titaničitého (TiO2) P25 v jeho ideálně účinné a zcela bezpečné formě.

 

Světlo a fotokatalýza na povrchu FN NANO® dělají malý zázrak a aktivně čistí vzduch od různých jedovatých látek, a především odstraňují viry, bakterie, plísně, VOC (těkavé organické látky), zápachy, alergeny, emise, benzo(a)pyrén a další složky smogu. Vzduch bez těchto zplodin se dýchá lépe a nezatěžuje organismus.

 

 

MODERNÍ TECHNOLOGIE V BEZPEČNÝCH ŠKOLÁCH?

 

Tato technologie je velmi vhodná pro školy a veřejné prostory kde se setkává větší množství lidí, protože díky své bezkonkurenční účinnosti dokáže nátěr až 20x rychleji odstranit výpary dezinfekcí a až 40x rychleji odstranit jedovatý ozon z místnosti a přeměnit jej na kyslík. Vysoká účinnost technologie proti virům a bakteriím minimalizuje rizika přenosu nákaz a umožňuje provoz bez omezení. Stěny jsou prakticky čisté od mikroorganismů. 

Využití technologie FN NANO® je proto mimořádně vhodné ve všech veřejných budovách, úřadech, kinech, divadlech, nákupních centrech, čekárny a všude tam, kde hrozí riziko přenosu nákaz vzduchem nebo dotekem od stěn.

 

Prevence je vždy levnější než likvidace důsledků a dlouhodobých dopadů na zdraví. Pokrok jde dopředu a nyní díky této technologii můžeme ochránit naše zdraví a zdraví našich rodin. Půvab je i v tom, že tuto technologii nelze nijak zneužít. Funguje jenom jako dokonalá prevence a tvoří páteř Systému Epidemiologické  Prevence, který prosazuje pracovní skupina  Hospodářské komory do škol. Klasické rčení „smrádek, ale teploučko“ nemusí být pravda, smrádek rychle mizí a s ním nutnost neustálého větrání. Při nutnosti šetřit energii může být chytrý nátěr letos v zimě ve studených třídách vydatnou pomocí.

  

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2024 SCHP ČR