15. 2. 2022 / Chemie kolem nás / Zdroj: Synthos

Izolační desky XPS ( extrudovaný polystyren)

XPS (extrudovaný polystyren) je moderní termoizolační materiál, který si získal široké uznání ve stavebním odvětví a jehož obliba na trhu stále roste. Extrudovaný polystyren XPS se vyznačuje velmi dobrou tepelnou izolací, odolností vůči působení vlhkosti a vysokou celkovou odolností. Díky své vnitřní struktuře vykazuje celou řadu jedinečných, ve stavebnictví velmi užitečných vlastností.

Extrudovaný polystyren vzniká extruzí (vytlačováním) taveniny krystalového polystyrenu za současného sycení vypěňovadlem, které po uvolnění tlaku umožní na konci vytlačovacího zařízení napěnění materiálu. Jedná se o deskový materiál s minimální nasákavostí a vysokou pevností.  

XPS je homogenní stavební materiál se strukturou uzavřených buněk vyplněných vzduchem, vykonávajícími tepelně izolační funkci. Vzhledem ke své konstrukci a z ní vyplývajících vlastností, hladkému povrchu a snadné montáži se výrobky ideálně uplatní u nejrůznějších tepelně izolačních využití. Používá se zejména pro tepelné izolace v přímém styku s vlhkostí (izolace spodní stavby, tepelná izolace zatížených podlah, ochrana hydroizolace plochých střech), nebo izolace s vysokým zatížením (průmyslové podlahy, parkoviště, střešní terasy apod.).

XPS je díky svým vlastnostem zákazníky hodnocen jako vynikající a jedinečný stavební a izolační materiál a pro něj typické charakteristiky si získaly uznání mezinárodních zkušebních ústavů. Oproti běžnému polystyrenu EPS má lepší vlastnosti, jako větší pevnost, nenasákavost a zejména lepší tepelně izolační vlastnosti, kvůli kterým se používá nejčastěji.

 

Mezi hlavní přednosti XPS izolačních desek patří:

  • vysoká tepelná izolace,
  • odolnost proti biologickému a chemickému prostředí,
  • dokonalá mechanická odolnost,
  • nízká absorpce vlhkosti,
  • snadná montáž,
  • možnost úplné recyklace.

 

Mnohé XPS izolační desky také nesou symbol GREEN LAMBDA, který je vyjádřením snahy nabízet inovativní řešení ulehčující život bez negativních následků pro životní prostředí.

GREEN zdůrazňuje ekologičnost výrobku, při jehož výrobě se nepoužívají škodlivé freony a proces pěnění desek je založen na bázi použití oxidu uhličitého.

LAMBDA představuje vysokou úroveň tepelné izolace nabízené XPS PRIME. Snížená hodnota λ umožňuje snížit energetické ztráty a výdaje na provoz budov.

 

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2024 SCHP ČR