10. 12. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: SCHP ČR

Incomingová mise srbských zástupců chemického průmyslu 6.-9.12.2021

Ve dnech 6.-9.12.2021 se uskutečnila v rámci programu proexportní podpory MPO Incomingová mise srbských zástupců chemického průmyslu.

V rámci pobytu v sídle SCHP ČR proběhl workshop k "Chemické legislativě EU" a problematice biocidů připravené společností Regartis a setkání se zástupci státní správy.

Dále bylo zorganizováno setkání se zástupci SCHP ČR, diskutovali jsme o legislativě ČR a EU ve vazbě na Fit for 55 a setkání se zástupci Hospodářské Komory ČR, kde proběhla diskuze k problematice CO2/dekarbonizaci a náměty pro spolupráci. Zde srbskou delegaci přivítali viceprezident HK ČR R. Jakubský a poslankyně Poslanecké sněmovny PČR Zd. Němečková Crkvenjaš. Hlavním tématem byly CHEMIE a MODERNÍ TECHNOLOGICKÉ PROCESY. „S kolegy ze Srbska jsme se shodli, že nové inovativní technologie, z nichž některé jsme delegaci ve stručnosti odprezentovali, mají smysl podporovat a je potřeba hledat cesty, jak tyto technologie učinit životaschopnými. Ostatně se o to již přes rok snažíme nejen v rámci projektu CHEMIE POMÁHÁ, a to společně se Svazem chemického průmyslu ČR a také ve spolupráci s paní poslankyní Zdenkou Němečkovou Crkvenjaš, se kterými jsme uspořádali v tomto roce celkem dva stěžejní semináře, abychom podpořili moderní chemii a zároveň zjistili, proč některé technologie již dávno nevyužíváme,“ uvedl viceprezident Hospodářské komory ČR Radek Jakubský.

Na závěr pobytu proběhla exkurze v Technoparku VŠCHT Kralupy na Vltavou a srbská delegace se zúčastnila konference "Cirkulární ekonomika a recyklace plastů", kde D. Stevanovič - sekretář Sdružení pro chemický a gumárenský průmysl srbské Obchodní a hospodářské komory zmínil dokument zpracovaný pro účely postupné transpozice evropské legislativy do srbského zákonodárství "Návrh strategie řízení plastového odpadu v Srbsku do roku 2030".

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR