5. 6. 2019 / ARCHIV ČLÁNKŮ

Dohoda města a SPOLCHEMIE: ekologický vodík a další zvyšování bezpečnosti

Snižování zátěží pro životní prostředí, zvyšování bezpečnosti, finanční podpora aktivit města a podpora projektu na ekologický vodíkový pohon pro městskou dopravu - to jsou vybrané hlavní body z  podepsaného memoranda o spolupráci mezi statutárním městem Ústí nad Labem a SPOLCHEMIÍ - Spolkem pro chemickou a hutní výrobu. Dokument na magistrátu podepsal primátor města Petr Nedvědický a generální ředitel SPOLCHEMIE Daniel Tamchyna. „Město se v tomto projektu ujme role koordinátora a organizátora projektu a zároveň vznikne zvláštní pracovní skupina. Ta bude řešit proveditelnost a konkrétní kroky, které jsou ke spuštění projektu nutné. Spolchemie je nedílnou součástí našeho města a významný evropský výrobce v chemickém průmyslu, který využívá nejnovější technologie. Spolupráce města a chemičky je pro město velmi důležitá,“ říká primátor Petr Nedvědický.

 

“Jsme rádi, že dohoda není jen o obecných frázích, ale startuje konkrétní projekty, které mohou našemu městu v mnoha ohledech pomoci. Takovým příkladem je start projektu na možné využití ekologického vodíku z naší vlastní produkce. Ten by mohl sloužit pro čistý pohon městské dopravy či veřejně prospěšných vozidel a zlepšit tak kvalitu ovzduší ve městě,” vysvětlil jedno z konkrétních pozitiv memoranda Daniel Tamchyna.

 

Dalším důležitým bodem memoranda je důraz na ještě větší zvyšování bezpečnosti a zlepšování havarijního plánování a krizového řízení. Podporovat se tak bude výsadba zelených pásů na hranicích areálu k omezení následků potenciálních havarijních rizik. Jedním z dalších kroků při snižování bezpečnostních rizik je chystané opětovné snížení průměrného stavu zásob chloru v areálu firmy. Množství této skladované chemické látky se SPOLCHEMII od roku 2004 podařilo snížit téměř třikrát. Výhledově firma plánuje další snížení těchto hodnot v rámci realizace nových rozvojových projektů.

 

SPOLCHEMIE patří dlouhodobě k největším exportérům celého ústeckého kraje a je i jedním z nejvýznamnějších regionálních zaměstnavatelů. V posledních letech firma investovala téměř pět miliard korun do modernizačních programů a díky tomu upevnila svoji pozici na evropských i světových trzích, kde se těší velmi dobrému jménu. V Ústí nad Labem je hlavním partnerem Ústeckého půlmaratonu a velmi oblíbeným mezi obyvateli města je i její program tzv. minigrantů.

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR