28. 3. 2023 / Vzdělávání / Zdroj: Synthomer

Den učitelů chemie v praxi

Slovy učitele národů Jana Amose Komenského: „Naši učitelé nesmějí být podobni sloupům u cest, jež pouze ukazují, kam jít, ale samy nejdou.“

Tímto mottem se inspirovali všichni pedagogové, kteří se v úterý 28. března zapojili do „Dne učitelů nejen chemie“. Akci pro ně uspořádala sokolovská chemička Synthomer ve spolupráci s Chemickým centrem pro učitele chemie, které funguje na 6. ZŠ Sokolov.

Účastníci si od 14 hodin prohlédli nové centrum, seznámili se s možnostmi jeho využití pro své další odborné vzdělávání a vyzkoušeli si různé druhy elektrolýzy, malování elektrolytickým rozkladem KI, elektrolýza slaného červeného zelí, či výroba cínového stromečku. Dále zkoumali vlastnosti  vyrobeného kyslíku, provedli společně několik motivačních pokusů na hustotu a difúzi. Zasvěcený odborný výklad jim poskytla Mgr. Ivana Laslopová, koordinátorka centra a také celorepubliková finalistka soutěže Učme chemii atraktivně.

Poté se učitelé chemie ze základních škol v Mariánských Lázních - Úšovicích, Lomnici, Ostrova a Sokolova přesunuli do skutečné chemické praxe. Synthomer jim v rámci Dne učitelů nabídl odbornou exkurzi do svých chemických provozů. Učitelé se seznámili se s výrobními technologiemi pro produkci kyseliny akrylové a jejích esterů, dozvěděli se o ekologických projektech sokolovské chemičky a získali mnoho odborných poznatků, které mohou využít ve výuce chemie.

Další přínosy popsala jedna z chemikářek takto: „Žijeme v Karlovarském kraji, kam jsem se vrátila po vysoké škole, a je dobré vědět, které firmy tady máme a co vyrábějí. S mými žáky mluvím totiž nejen o chemii, ale také budoucím pracovním uplatnění a pracovních příležitostech u nás v kraji. A Synthomer je rozhodně velkým zaměstnavatelem na Sokolovsku.“

Mnoho zdaru v pedagogické práci přejeme všem učitelům k jejich dnešnímu svátku!

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2024 SCHP ČR