8. 2. 2018 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Autor: Martina Jandusová

Chemická legislativa 2018

V pražských Holešovicích se 18. 1. 2018 konal další ročník konference Chemická legislativa 2018. Prvního letošního setkání chemiků se účastnili nejen pracovníci státní správy, ale také zástupci firem a podniků z praxe.

Květnový registrační termín REACHe se nezadržitelně blíží a pokud se týká i vás, není čas ztrácet čas. „Neohlížejte se a jděte do toho,“ zaznělo na letošní konferenci Chemická legislativa.

Konferenci zahájil svým úvodním slovem ředitel SCHP ČR Ivan Souček, který shrnul činnost svazu v oblasti chemické legislativy za rok 2017. Hovořil také o tom, jaká činnost čeká svaz v následujícím období. Zmínil například titanovou bělobu, která se dostala na seznam klasifikovaných látek a svaz bude usilovat o její pozdržení.

Informace z posledních dvou setkání správní rady ECHA podala Taťjana Kolesnikova z MŽP, která rovněž mluvila o tom, co si na nás ECHA chystá.

Na konferenci se řešili nejen informace z ECHA a legislativa, ale součástí byl blok o novinkách a o praxi. Michal Karlík, který je REACH managerem ve společnosti Spolana, měl přednášky dokonce dvě. Nejprve poskytnul přítomným průřez legislativou managementu chemických látek.

Ve své druhé řeči mluvil o konfliktních minerálech (cínu, tantalu, wolfranu a zlatu) a zmínil například rozdíly mezi USA, které jsou orientované na funkci a EU orientovanou na dovoz.

„Prázdniny skončily, protože v půlce minulého roku vyšlo nařízení EU a to říká, že povinnosti náležité péče v dodavatelsko-odběratelském řetězci mají dovozci kovů,“ upozornil Karlík.

O novinkách CLP označování od letošního února mluvila Hana Krejsová z Reachspektra. Mluvilo se o pokynech pro bezpečné zacházení, změně P vět novelou 2016/910, o zavedení nové věty k likvidaci a o zavedení povinných hodnot ATE v nařízení 2017/776.

Program konference byl samozřejmě mnohem bohatší, proto vám další přednášky přinese v následujících článcích.

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2023 SCHP ČR