9. 6. 2022 / ARCHIV ČLÁNKŮ

Česká špičková chemie se představila na veletrhu Chemspec Europe 2022

Ve dnech 31. 5. – 1. 6. 2022 proběhl ve Frankfurtu nad Mohanem 35. ročník veletrhu Chemspec Europe 2022, na kterém se prezentovalo se 250 vystavovatelů z 28 zemí na 5300 metrech čtverečních.

Český chemický sektor reprezentovalo na frankfurtském výstavišti 8 společností a Vysoká škola chemicko-technologická Praha, která představila patentované výsledky svého aplikovaného výzkumu. V rámci české oficiální účasti organizované Ministerstvem průmyslu a obchodu a Svazem chemického průmyslu se na stánku H20 v hale 12.1 představilo 7 českých vystavovatelů, 1 vystavovatel se prezentoval samostatně.

Slavnostní zahájení veletrhu proběhlo za přítomnosti české generální konzulky Kristiny Larischové, která společně se zástupcem svazu, Janem Holomkem a zástupcem ministerstva, Liborem Kubelkou slavnostně otevřela český stánek. Během zahájení byl zdůrazněn význam chemických inovací pro dosažení udržitelného růstu a pro ochranu životního prostředí. Vyzdvihnuta byla i vysoká přidaná hodnota chemického průmyslu, který má v českých zemích 150letou tradici. V rámci doprovodného konferenčního programu, v sekci věnované regulaci, vystoupila zástupkyně společnosti Regartis s prezentací na téma významu auditingu v dodavatelském řetězci.  

„Aktivní účast na veletrhu Chemspec umožnila realizovat řadu přínosných plánovaných i neplánovaných jednání se stávajícími i potenciálními partnery. Věřím, že výstupy z těchto jednání přinesou v budoucnosti další obchodní příležitosti a umožní další rozvoj společnosti. V neposlední řadě došlo ke zviditelnění naší společnosti pro další potenciální partnery v oblasti chemických specialit,“ uvedl zástupce firmy Draslovka Karel Zelinka.

„Chemspec 2022 byl naším prvním veletrhem v zahraničí, kde jsme vystavovali. Během dvou dní jsme se zúčastnili desítek schůzek a nalezli jsme několik nových klientů pro budoucí spolupráce. Prezentace firmy pod českou vlajkou dodala naší firmě důležité renomé, které usnadnilo navázání obchodních vztahů. Návštěvníci našeho stánku byli mile překvapeni cílenou podporou českých firem od státu. Velmi si vážíme, že jsme mohli být součástí národní expozice a těšíme se na další příležitost reprezentovat české úspěšné firmy,“ řekl jednatel firmy Santiago chemikálie, pan Kryštof Šigut.

Mnozí vystavovatelé již potvrdili svůj zájem zúčastnit se dalšího ročníku Chemspec 2023, který se bude konat 24. – 25. 5. 2023 v Basileji.

 

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR