10. 5. 2019 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Autor: Petr Jarolímek/ Průmyslová ekologie

Cefic reaguje na zprávu o integrované regulační strategii agentury ECHA

Cefic se aktivně podílí na iniciativách agentury ECHA zaměřených na mapování chemických látek s cílem identifikovat ty, které mohou vyžadovat další informace a okamžitá regulační opatření.

Cefic proto vítá zprávu agentury ECHA „Mapping the Chemical Universe to Address Substances of Concern“. Spolu s dalšími sdruženími spolupracoval se zástupci agentury ECHA a členských států EU na screeningu přibližně 1000 látek k vytvoření seznamu všech plastových přísad na trhu EU a ověření jejich vlastností.

Regulátoři v členských státech EU mohou nyní tuto inventuru použít jako výchozí bod pro rozhodnutí, které látky by měly být pro posouzení rizik upřednostňovány. Takový model spolupráce by mohl být použit k mapování dalších skupin látek.

Cefic bude také jednat s agenturou ECHA o tom, jak by mohl přispět k její práci při kontrole údajů o 2700 látkách z takzvané „nejisté oblasti“, aby bylo možno identifikovat látky potenciálního zájmu a usnadnit posouzení jejich rizik. K dispozici bude seznam těchto látek, které výrobním odvětvím pomohou upřednostnit přezkum a aktualizace příslušných dokumentací REACH.

Zdroj: cefic.org

 

Foto: ilustrační/ pixabay

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   © 2020 SCHP ČR