8. 4. 2021 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: Bochemie

Bochemie prohlubuje spolupráci se stavovskými organizacemi ČKAIT a SKSI

 

Bochemie prohlubuje spolupráci se stavovskými organizacemi ČKAIT a SKSI

Bochemie a.s. Bohumín prostřednictvím své dceřiné společnosti Bochemie Wood care s.r.o. navázala na již několikaletou spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) v oblasti celoživotního vzdělávání členů komory. Letošní webinář Impregnace konstrukčního dřeva se zabýval mj. otázkami, proč počítat s impregnací dřeva už ve fázi projektu, co musí impregnace splňovat, jak správně impregnovat nebo podle čeho volit správný impregnační přípravek. Na chatu k webináři přednášející také odpověděli na nezvykle mnoho zajímavých dotazů, takže je vidět, že o chemickou impregnaci dřeva a její vliv na prodloužení životnosti staveb díky ochraně dřeva proti dřevokazným škůdcům má oborná veřejnost zájem a že ji nepodceňuje.

Stejný webinář jako pro ČKAIT uskutečnila společnost Bochemie nově i na Slovensku, a to ve spolupráci se Slovenskou komorou stavebných inžinierov (SKSI). Největší zájem vzbuzovala část věnovaná sanaci napadeného dřeva, velmi zaujal také způsob a výhody vakuo-tlakové impregnace.

 

O Bochemii

 

Bochemie a.s.  buduje své know-how již více než 115 let. S kontinuální dlouhodobou podporou vlastního výzkumu a vývoje se stala nejen předním výrobcem moderních značkových chemických specialit, ale zejména inovátorem se silnou inovační strategií orientovanou na uvádění unikátních, chytrých, efektivních a ekologicky vstřícných produktů a řešení napříč průmyslovými odvětvími na evropský i globální trh.

Kromě významné a na evropských trzích dobře etablované značky chemické impregnace dřeva proti škůdcům Bochemit  má Bochemie a.s. více než 60letou zkušenost v oblasti výroby materiálů pro alkalické Ni-Cd akumulátory pro průmyslové využití. Dnes tato produktová skupina dosahuje 60% podíl na tržbách společnosti a dále se rozvíjí. V roce 2019 se stala součástí Bochemie německá společnost GAZ Geräte- und Akkumulatorenwerk Zwickau GmbH , světově významný hráč na poli průmyslových Ni-Cd baterií. Akumulátorové hmoty z Bohumína a následně průmyslové baterie ze Zwickau tvoří spolehlivé záložní zdroje energie v takových strategických oblastech, jako jsou rafinerie včetně ropných plošin, telekomunikace, doprava, obnovitelné zdroje energie, bezpečnostní systémy, nouzová osvětlení, záložní generátory v nemocnicích, UPS systémy apod. Tuto oblast hodlá Bochemie posilovat i do budoucna.

Celosvětově je firma také úspěšná v oblasti odokujování dlouhých nerezových produktů, výrobek Feropur  je základem unikátní technologie moření nerezových ocelí a slitin v redukční tavenině.

Celá skupina, do které kromě společností Bochemie a.s. a GAZ Geräte- und Akkumulatorenwerk Zwickau GmbH patří i Bochemie Slovakia, s.r.o a Bochemie PL Sp. z o.o., zaměstnává téměř 400 zaměstnanců.

 

 

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR