1. 4. 2020 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: Bochemie

Bochemie navýšila produkci dezinfekcí, nově vyrábí i Anti-COVID

Společnost Bochemie, která tradičně vyrábí dezinfekce pro zdravotnictví i domácnosti, zvládla významné navýšení produkce. Chlornanových dezinfekcí vyrábí dvakrát více, než je běžné. Produkce dezinfekcí na bázi lihu se dokonce ztrojnásobila. Od úterý (31. 3. 2020) se navíc rozběhla výroba dezinfekčního prostředku pro hygienu rukou Anti-COVID, jehož recepturu a povolení k produkci získala Bochemie od Ministerstva zdravotnictví ČR. Pro výrobu nového výrobku společnost využila kapacitu poloprovozu oddělení výzkumu a vývoje, výrobek je také pracovníky výzkumu a vývoje vyráběn. Produkuje se tedy současně s navýšenou produkcí dalších dezinfekcí, a to včetně Sava pro domácnosti.

Odběratelem chlornanových dezinfekcí pro očistu ploch jsou významní obchodní partneři Bochemie, kteří je dále distribuují jako své vlastní značky. Především se jedná o společnost Schülke CZ, pro kterou Bochemie vyrábí i další druhy dezinfekcí pro zdravotnictví, určené k dezinfekci rukou, nástrojů a operačního pole. Známý produkt Savo, který je oblíbeným typem čisticích a pracích prostředků pro domácnosti, vyrábí Bochemie pro nadnárodní společnost Unilever. Výrobky z Bohumína tedy směřují ke zdravotníkům, na volný trh i do státních hmotných rezerv ČR. Anti-COVID bude Bochemie distribuovat v rámci Moravskoslezského kraje a adresáty budou sociální zařízení a veřejné instituce včetně měst. První balení Anti-COVIDu začne společnost dodávat na konci tohoto týdne, v plánu je výroba pěti tisíc litrů týdně v závislosti na dodávkách surovin.

 

 „Díky pochopení a nasazení zaměstnanců se nám i v této nelehké situaci daří zajišťovat výrobu tolik potřebné dezinfekce ve třech směnách a pracujeme také o víkendu. Nedostatku pracovních sil jsme nuceni čelit i tím, že v občasných směnách pomáhají ve výrobě i THP pracovníci, kteří následně musí zvládnout i svou práci v kanceláři. Využíváme i možnost krátkodobých pracovních smluv a pracují u nás lidé, kteří dočasně přišli o práci kvůli omezením v jejich oborech a firmách,“ uvedl předseda představenstva Bochemie Miloslav Vodička s tím, že firma má aktuálně v dělnických profesích v Bohumíně 170 zaměstnanců.

 

Bochemii se zatím daří zajišťovat zvýšené množství surovin a materiálu pro zvýšenou výrobu, stejně jako ochranné prostředky pro zaměstnance. 

 

 

Doplňující informace:

 

Produkt Anti-COVID je biocidním přípravkem na ruce, který ničí bakterie, plísně a viry. Jedná se o recepturu WHO, účinnou látkou je denaturovaný etanol, který je používán ve směsi s peroxidem vodíku, glycerolem a vodou. Spolu s Bochemií získalo povolení k výrobě dalších zhruba 30 subjektů v ČR, kromě firem zabývající se chemickou výrobou jsou to i univerzity a střední školy chemického zaměření. Bochemie předpokládá, že tento přípravek bude vyrábět pouze v krizových situacích.

 

Preventivní opatření na ochranu zaměstnanců:

 

Bochemie přijala řadu režimových opatření, od načasování bezpečného střídání směn, přes práci z domova u THP až po omezení pohybu lidí zvenčí po podniku. Jako výrobce dezinfekcí se navíc společnost rozhodla vybavit domácnost každého zaměstnance 500 ml desinfekce na ruce.

 

 

 

O Bochemii

 

Bochemie a.s. buduje své know-how již více než 115 let. S kontinuální dlouhodobou podporou vlastního výzkumu a vývoje se stala nejen předním výrobcem moderních značkových chemických specialit, ale zejména inovátorem se silnou inovační strategií orientovanou na uvádění unikátních, chytrých, efektivních a ekologicky vstřícných produktů a řešení napříč průmyslovými odvětvími na evropský i globální trh.

 

Kromě výroby dezinfekce má Bochemie a.s. více než 60letou zkušenost v oblasti výroby materiálů pro alkalické Ni-Cd akumulátory pro průmyslové využití. Dnes tato produktová skupina dosahuje 60% podíl na tržbách společnosti a dále se rozvíjí. V minulém roce se stala součástí Bochemie německá společnost GAZ Geräte- und Akkumulatorenwerk Zwickau GmbH, světově významný hráč na poli průmyslových Ni-Cd baterií. Akumulátorové hmoty z Bohumína a následně průmyslové baterie ze Zwickau tvoří spolehlivé záložní zdroje energie v takových strategických oblastech, jako jsou rafinerie včetně ropných plošin, telekomunikace, doprava, obnovitelné zdroje energie, bezpečnostní systémy, nouzová osvětlení, záložní generátory v nemocnicích, UPS systémy apod. Tuto oblast hodlá Bochemie posilovat i do budoucna.

 

Celosvětově je firma také úspěšná v oblasti odokujování dlouhých nerezových produktů, výrobek Feropur™ je základem unikátní technologie moření nerezových ocelí a slitin v redukční tavenině. Další významnou značkou Bochemie je Bochemit - impregnační přípravky chránicí dřevo proti škůdcům. Prodeje těchto výrobků trvale rostou jak u nás, tak na evropských trzích.

 

Celá skupina, do které kromě společností Bochemie a.s a GAZ Geräte- und Akkumulatorenwerk Zwickau GmbH patří i Bochemie Slovakia, s.r.o a Bochemie PL Sp. z o.o., zaměstnává téměř 400 zaměstnanců. Plánované tržby pro rok 2020 by měly dosáhnout výše 1,2 mld. Kč, nepředpokládají však propady globálních trhů v oblasti ukládání energií a výroby nerezových ocelí.

 

Více na www.bochemie.cz a www.gaz-gmbh.com.  

 

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2022 SCHP ČR