21. 3. 2022 / Chemie v evropském kontextu / Zdroj: Afrofert

Agrofert pomáhá Ukrajině: posílá 25 tun hnědého uhlí, potraviny i Oxycelulózu

Koncern Agrofert na pomoc do postižených oblastí na Ukrajině posílá vedle potravin také unikátní výrobky ze své chemické produkce, jako je farmaceutický produkt sloužící k zastavování krvácení Oxycelulóza. Ve spolupráci s organizací Člověk v tísni pak odešla další část potravin. Na pravidelné bází pak běží spolupráce s potravinovou bankou zásobující uprchlická centra v ČR.

K dnešnímu dni poskytly společnosti koncernu Agrofertu finanční a materiální pomoc v celkové hodnotě 15 milionů korun. Do postižených oblastí posílají trvanlivé potraviny, mimo jiné tam již odešlo 48 tisíc litrů rostlinných olejů, 42 tun mouky, desítky palet mléčných produktů, trvanlivého salámu, párků a paštik.

 

Díky tomu, že Agrofert působí de facto v každém koutě České republiky, zaměstanci s dobrým srdcem pomáhají adresně tam, kde je to potřeba. Např. naše kolegyně z Ethanol Energy ve středočeském kraji jezdí každé ráno pomoci zajistit základní fungování devíti maminkám a patnácti dětem z Ukrajiny.

 

K uprchlickým centrům se pak distribuuje ve spolupráci s potravinovou bankou pečivo z Penamu a United Bakeries. Vedle materiální a dobrovolnické pomoci v tuzemsku se organizuje zasílání produktů do postižených oblastí na Ukrajině. Společnost Synthesia zaslala na 25 tun hnědého uhlí, které poslouží pro vytápění vlaku přizpůsobeného k bydlení. Až do nemocnice ve Lvově dojela Oxycelulóza, což je český unikátní farmaceutický produkt sloužící k zastavování krvácení.

 

Podniky koncernu, ale i jednotliví zaměstnanci, přispívají také finančními částkami. Sbírku pořádá Nadace Agrofert, přispět může kdokoliv.

 

 

O koncernu Agrofert

Agrofert je největším koncernem českého a slovenského zemědělství a potravinářství, je druhým největším tuzemským chemickým koncernem, druhým největším výrobcem dusíkatých hnojiv v Evropě a koncernu náleží také třetí příčka mezi největšími tuzemskými exportéry. Koncern Agrofert dnes zaměstnává téměř 32 tisíc lidí, a je tak největším českým privátním zaměstnavatelem. Podle žebříčku Czech TOP 100 2020 je Agrofert čtvrtou nejvýznamnější společností v České republice.

 

V současné době koncern Agrofert sdružuje 230 společností. Společnosti koncernu Agrofert jsou aktivní v oblastech chemie, zemědělství a prvovýroby, potravinářství, lesnictví a dřevařství, pozemních technologií a techniky, logistiky a dopravy, obnovitelných zdrojů a médií. Vlastní kapitál koncernu dosahuje 88 miliard korun.

Zpět

Členská zóna:

Pro pokračování se přihlašte

Ještě nejste členem? Zaregistrovat se nyní

Napište nám


Kontakty

Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9

IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725

+420 283 290 786

SCHP ČR

Dobrovolné profesní sdružení podniků a institucí se vztahem k chemickému odvětví.
Spojte se zástupci svazu k osobnímu projednání atributů členství.
 

Telefon:+420 283 290 786

MAPA STRÁNEK   |   NASTAVENÍ COOKIES   © 2024 SCHP ČR