BENCHMARK VISITS BOZP - přijďte a uvidíte

Většina společností (organizací) má vlastní postupy pro zlepšování a rozvoj svých procesů BOZP, ale ty jsou většinou málo efektivní. Zaměstnanci se většinou učí jen z vlastních chyb, což zabere zpravidla hodně času a stojí hodně peněz. S rozvojem nových technologií, a to především těch na bázi informačních a komunikačních technologií dochází rychle ke změnám pracovního vybavení, nástrojů a systémů řízení. Tím pak vznikají i nová rizika v oblasti BOZP. 

Benchmarking je charakterizován jako konkurenční srovnání, které ale neukazuje na toho, kdo je lepší, ale ukazuje všem příležitosti ke zlepšování prostřednictvím tzv. „gap analýzy“ (tzn. identifikace důvodů rozdílu v porovnání s nejlepšími   a návrhu opatření k zmírnění/eliminaci těchto rozdílů). Podstatou Benchmark Visits je přirozené provedení účastníků prostředím firemních procesů zaměřené na kontinuální zlepšování procesů v různých pracovních oblastech. Tento způsob učení umožňuje lépe proniknout do systematických, technických, rozvojových a environmentální aspektů všech firemních činnosti v úspěšných organizacích. Konkurenční srovnávání (Benchmark Visits) jsou v poslední době nejefektivnější cestou k neustálému zlepšování procesů a identifikaci osvědčených postupů. Vzájemná inspirace a učení je čas rychlých změn.

Podstatou Benchmark Visits je "PŘÍJÍT A VIDĚT". Když vidíte na vlastní oči věci, které fungují, začnete jim věřit a váš přístup k řešení problému se mění, máte větší motivaci k zahájení jakékoliv změny.

Výhody Benchmark Visits:

  • pochopení souvislostí a účinnosti,
  • snížení nákladů,
  • zrychlení procesů,
  • překonání "operační slepoty",
  • učení se na místě, a to jak prezentujících, tak návštěvníků,
  • vytváření kontaktů, vazeb.

Napište nám


Kontakty

Manažer projektu:
Tomáš Kudrna
SCHP ČR

+420 734 179 303

tomas.kudrna@schp.cz